Skocz do zawartości
Wasilewski Warsztat


Pomocy


lukpap6

Rekomendowane odpowiedzi

chodzi mi bardziej o to czy warto tym jezdzic czy po prostu to jakis srutownik

faktem jest ze jestem przyzwyczajony do wiekszych silników ale kiedys mialem nawet autko tanie z silniczkiem 1.6 16v i nawet dawal rade nie wiem jak jest z bmw w tej pojemnosci

[ Dodano: 21 Listopad 09, 08:55 ]

czy bmw z takim silnikiem jest zwinne ??czy no nie wiem jest bezawaryjne bo np moja

735i jest ani razu nie mialem powaznego problemu z nią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy jest bezawaryjne - wszystko zależy od egzemplarza, choć jednak m43 jest mniej zawodny z tego co wiem od m40...

czy jest zwinne? hmmm... do sprawnego poruszania się po mieście wystarczy - do ścigania się spod świateł nie... na trasie jeżeli nie jedziesz załadowany po dach też spokojnie daje rade... nie będziesz każdego wyprzedzał, ale też nie będziesz zawalidrogą i w razie czego da się wyprzedzać... mówiąc krótko - osiągi jak inne zwykłe, przeciętne auto, tylko że wiadomo: różnicę robi tył napęd i inne prowadzenie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na jazdę po mieście i normalną jazdę w trasie np na wakacje w zupełności starczy - natomiast jak ktoś napisał na ścigani spod świateł mało mocy :)

ale silniczek m43 rewelacja i w miarę oszczędny (choć to pojęcie względne)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja przerabialem w moim sedanie wszystkie silniki cztero cylindrowe i powiem ze najlepiej sie sprawuje 1.8 is... najmniej z nich wszystkich pali i osiagi wystarczajace jak na takie autko... szalu nie robi ale nie jest znow tak zle... powiem ze wystarczajaco.... na 1.6 m40 to az nerwy mnie braly naj ze swiatel normalnie ruszalem a obok mnie polonez dotrzymuje mi tempa i trzeba bylo poprzeciagac bo az wstyd.... 1.8 troszke lepiej bylo ale tez bez szalu.... oba te silniki jak na miasto to duzo palily a na trasie zeby w miare szybko jechac to trzeba bylo je dobrze wkrecic na obrotach i tez taka jazda zbytnio zdrowa dla nich nie jest... a z is zupelnie inna bajka z dluga strzynia...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak bedziesz kupowac to obejrzyj dokladnie auto od strony technicznej bo jak wiadomo e36 1991 1.6 benzyna to 80% ma M-powera z tylu i zamiast wymieniania oleju nowe neono-diody... :P Wedlug mnie zadbane E36 3.16i bedzie dosc ekonomicznym srodkiem dobrym do pojechania na zakupy lub do pracy. Jednak na trasie mozesz stwierdzic ze twoja 7.35i palila tyle samo a to zupelnie inna bajka....

[ Dodano: 23 Listopad 09, 00:03 ]

Moge podac Ci na swoim przykladzie spalanie E30 18i:

Miasto-8-12l/100km ze wskazaniem na 9l (spokojna jazda)

Trasa-zawsze wychodzi ok 8l (100-140km/h)

raz na trasie zszedlem do 5.3l/100km ale z tego co wiem nie po to kupuje sie BMW.

Jak jezdze samemu to mocy w miescie starcza na trasie trzeba wkrecic na obroty, ale E30 wazy 1065kg a E36 przynajmniej 200kg wiecej....

Jak chcesz zamieniac siodemke na trojke to raczej nie rob tego bedziesz przeklinal ze siedzisz w plastikowej konserwie ze masz malo miejsca i okno bedziesz otwieral na korbke... Jak sie nie psuje sidemka to ja bym zainwestowal w dobry gaz i jezdzil.... Co do silnikow M40 to podobno nie sa za dobre i napewno nie jest to ta legenda co R6.... <bmw_1> Chodz wiadomo takie m40 bedzie troszke mniej palilo bedzie tansze ubezpieczenie i z 1litr mniej oleju przy wymienie itd itp....

[ Dodano: 23 Listopad 09, 00:29 ]

A i z GW jestes to jesli znasz "ROMANA" to koniecznie pojedz do niego na kompa z ta E36... a jesli nie znasz to w skrocie dla mnie gosciu jest mistrzem swiata jesli chodzi o BMW i tak samo sadza wszyscy ktorzy go poznali..... a i zna ceny co do 1zl do praktycznie wszystkich BMW czyli odrazu wiadomo co ile bedzie kosztowac....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z mojego doswiadczenia powiem tak ,czy silnik M40 jest awaryjny- zalezy od egzemplarza ,ale raczej wiekszych problemow z nim nie ma.Spalanie w cyklu miejskim 10-12l. zalezy jak sie jezdzi 1.6 i 1.8 poziom spalania maja zblizony. Co do M43 na lancuszku spalanie podobne tyle ,ze na lancuchu,ale jako ,ze to 91r. z tego co piszesz to pod maska fabryka dala M40 chyba ze ktos zmienial. Co do mocy i jazdy jak pytales to zgodze sie z poprzednikami takim autem nie poszalejesz ,ale co do "normalnej" jazdy spokojnie wystarcza. Chociaz przeskok z 7 na 3 napewno odczujesz :mrgreen: Podsumowujac jak masz dobra okazje i auto w przyzwoitym stanie to warto sie nad nim zastanowic. :wink: <bmw_1>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...