Skocz do zawartości
Wasilewski Warsztat


Hak holowniczy E34 sedan


Dziki

Rekomendowane odpowiedzi

Jak zdjąć kulę( tą demontowalną część) w oryginalnym haku holowniczym firmy westfalia?

Jest tam pokrętło po lewej stronie kuli

Na tym pokrętle jest informacja by najpierw wyciągnąć w lewo pokrętło a potem wykonać obrót.

Po prawej stronie jest zaślepka.

W pokrętle znajduje się zamek i teraz:

Mam kluczyk do haka ale mogę go tylko wsunąć w zamek.

Czy ten kluczyk trzeba przekręcić(ja swoim kluczykiem nie mogę) czy tylko wystarczy wsunąć kluczyk w zamek?

Czy z kluczykiem czy bez operowanie pokrętłem zgodnie z informacją daje taki sam efekt czyli taki że łapiąc za kulę mogę nią poruszać na boki o 3mm ale dalej nic.

Czy trzeba jakoś specjalnie go wyjmować??Robił to ktoś kiedyś?

Chcę poprawić zderzak tylny ale nie dam rady zsunąć go ze ślizgów bo kula haka nie pozwoli na to dlatego narazie poległem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja u siebie mam pokrętło z paskiem zielono-czerwony.

Poklętło mam po prawej (patrząc na zamontowany hak od tyłu samochodu)

Wkładam kluczyk i wciskam pokretło i wtedy mam mozliwoć przekrecenia na czerwone pole i hak mam w ręce- wyciągnięty.

Hak mam orginał BMW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak chiccoo mówi z tym ze jak ktoś go dawno nie używał to się po zapiekał i nie ma takiej możliwości żeby zdjąć samą kule z auta. Jak sie postarasz to zderzak powinien zejść bez zdejmowania haka, potem proponuje hak na stół i zlać go odrdzewiaczem przez ta zaślepkę metalowa od spodu, parę j...ć młotkiem tez mu nie zaszkodzi :wink: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i udało mi się zdjąć ten hak westfalia.

Niestety nie zrobiłem tego tak jak powinno się robić a trochę na około

Kluczyk powinien się normalnie przekręcić w zamku i zwolnić taki dziwny bolec w pokrętle by umożliwić obrót pokrętła prawie o 180st a tym samym schowanie się trzech kulek kotwiczących w górnej(niewidocznej) części trzpienia.

pomysłowe rozwiązanie i pewnie faktycznie demontaż/montaż trwa 10 sekund pod warunkiem pelnej sprawności:)

Hak nie był demontowany minimum 4 lata i wygląda na "lekko " zapieczonego jednak używanie młotka w przypadku pokrętłai zamka jakoś mi się nie widzi.

Pomoczy się w nafcie/ropie parę dni i zobaczę czy coś się poprawi.

Zderzak poprawiłem w czasie kiedy mechanik walczył z zapieczonymi łącznikami stabilizatora ale tu też okazało się że mimo że elementy ślizgowe w zderzaku jak i w budzie są całe i ok to jednak takie śmieszne duże plastikowe śruby usztywniające elementy ślizgowe znajdujace się po bokach zderzaka pod listwą ozdobną niestety są mocno sfatygowane i odskakują minimalnie a to już wystarczy by zderzak przy nadkolach opadł o 1cm.

Z racji ,że demontowalne haki BMW Westfalia są chodliwym towarem to nie podam szczegółów demontażu haka bez użycia kluczyka.

[ Dodano: 23 Listopad 09, 20:10 ]

Przyznam się, ze też sie z tym pałowałem

A zdejmowałeś z użyciem kluczyka czy też innym sposobem?

Przekręcił się tobie kluczyk normalnie w pokrętle/zamku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

za pomocą kluczyka.

kluczyk służy tylko do blokowania tego pokrętła zeby niekt nie zaje****.

Montaż i demontaż przy nabraniu wprawy to moment.

U mnie jest identycznie jak u Ciebie:

1. przekręcam kluczyk

2. odciągam pokrętło i krece w lewo - pokrętło trzymam bo jak puszcze to kulki w trzpieniu znów wyjdą.

3.wyciągam hak

Może zamek zapieczony??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...