Skocz do zawartości
Wasilewski Warsztat


BMW e34 pare pytań


///M3

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam pare pytań co do e34 525 192km mianowicie

od czasu do czasu słysze w srodku 3 gongi ( nic nie wyswietla na komputerze ) nie wiem o co jej chodzi wiec jade dalej :)

czy ktoś wie gdzie u mnie jest silniczek krokowy ? :D i czy mozna go wyczyscic

jak podkrecic obroty na wyższe bo ta śrubą co w kazdym innym aucie sie nie da poniewaz jest zabudowana :D

jak narazie tyle pytań :) wiecej nie pamietam , jak sobie przypomne to zapytam :D

wlasnie... kto kasuje inspekcje ??:D bo mam juz pomaranczowa i czerwona lampke ??

ogolnie jestem zadowolony z niej :) to moje pierwsze R6 2.5 w BMW i jestem zadowolony jest dynamiczna pięknie mruczy i nawet duzo nie chlipie podtlenku :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kasowanie inspekcji

W samochodach tej marki występują dwa wskazania serwisowe sygnalizowane na wyświetlaczu po włączeniu zapłonu. Są to wymiana oleju oraz przegląd okresowy. W miarę upływu czasu lub po danym przebiegu, na linijce gasną lampki zielone, potem zapala się żółta, a po niej czerwona.

Wymiana oleju

1. Podłączyć kontrolkę pomiędzy zacisk 7 w gnieździe diagnostycznym a masę pojazdu.

2. Włączyć zapłon.

3. Odczekać 3 sekundy, aż zapalą się wszystkie zielone lampki.

4. Wyłączyć zapłon, odłączyć kontrolkę.

Przegląd okresowy

1. Podłączyć kontrolkę pomiędzy zacisk 7 w gnieździe diagnostycznym a masę pojazdu.

2. Włączyć zapłon.

3. Odczekać 12 sekund, aż zapalą się wszystkie zielone lampki.

4. Wyłączyć zapłon, odłączyć kontrolkę.

Pozdrowienia.

Mario

[ Dodano: 23 Listopad 09, 11:51 ]

co do tego gdzie jest silniczek krokowy to wejdz na strone

http://www.realoem.com/bmw/select.do

w odpowiednim polu wpisz ostatnie wymagane cyfry nadwozia

wyskoczy ci twój model auta i jaki typ silnika z rozpiska czesci gdzie one sa .

powodzenia

[ Dodano: 23 Listopad 09, 11:54 ]

a te 3rzy gongi to chyba jak temperatura na zewnątrz spadnie ponizej jakiejs wartosci

ostrzeżenie przed śliską nawierzchnią

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 x pik to jest sygnał zegarka(15 sekund przed pełną godziną)

1 x pimm to komunikaty z OBC i m.in. temperatura <3st.C

Śrubka zabespieczona po to żeby nią nie kręcic i tam nie grzebać:)bo za wolne obroty odpowiada silnik krokowy,ktory w tych silnikach jest pod kolektorem ssącym

Jest połączony z dwoma przewodami powietrznymi i oczywiście z wtyczką elektryczną:)

Co do realoem i szczegółowej lokalizacji krokowca to tam rozpoznasz tylko jego wygląd bo na tych rysunkach jest odsunięty tak by był czytelnie opisany a w rzeczywisjości jest w chu...ym miejscu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tzn są za niskie za na tej kresce miedzy 1 a 0 a nawet czasami ponizej na LPG rowniez takie są a to czasami potrafi przygasic auto... na gazie nie szaleja obroty i na PB tez nie.

wymieniac silnika krokowego nie bede bo mam ich 5 !! 4 od gazu i jeden od silnika wiec nie ma bata ;D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

widze ze cięzko sie do niego dostac ;/

Dla chcącego nic trudnego :mrgreen:

[ Dodano: 24 Listopad 09, 00:29 ]

wlasnie... kto kasuje inspekcje ??:D bo mam juz pomaranczowa i czerwona lampke ??

Jak boisz sie na kabelki/ na krótko, to jestem w posiadaniu "pałki" serwisowej- więc mogę Ci pomóc- też Wrocław :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

od czasu do czasu słysze w srodku 3 gongi ( nic nie wyswietla na komputerze )

Jezeli swieca sie na wyswietlaczu zegarka litery "ME" to beda 3 gongi przed pelna godzina, mozesz to wylaczyc wciskajac przycisk "MEMORY".

widze ze cięzko sie do niego dostac ;/

Nikt nie mowil, ze bedzie lekko :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...