Skocz do zawartości
Wasilewski Warsztat


DREAM XXI problem z instalką.. POMOCY !!!!!


przemo_wrc

Rekomendowane odpowiedzi

Problem polega na tym. jechałem do domku nagle gaz wyłączył sie i pokazał ze nie ma gazu.... było go mało wiec kierowałem sie na stacje.wlałem 40L zapaliłem instalka odpaliła i zaczeła chodzic..5km dalej dojezdzam do swiateł auto gaśnie i pokazuje ze znowu nie ma gazu...odpalam na nowo pokazuje ze jest wciskam gaz przełącza sie oraz odrazu spada z obrotów na zero po czym sama przełacza sie na beznyne piszczac i swiecac ze znowu nie ma gazu... zostawiłem autko na parkingu za godzinke schodze odpalam gaz sie załacza i smiga..5 km dalj to samo wyłacza sie i pokazuje ze nie ma gazu.... nie wiem o ch chodzi;/ filtry fazy lotnej ipt wymieniałem jakies 4 miesiace temu wiec nie wiem co sie stało... moze ktos miał taki problem.. z góry dziekuje za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

prawdopodobnie problem jest z ktoryms z elektrozaworow. Mialem tak w swoim e36. Posluchaj czy zawor w zbiorniku sie nie wylacza i ten przy reduktorze. Albo jak zgasnie po 5km to posluchaj ktory sie nie otwiera. No chyba ze to cos innego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"...pokazuje ze znowu nie ma gazu". Tzn. że kontrolki od poziomu gazu na przełączniku też znikają?? Czy tylko informuje że brak gazu?

Jeśli informuje tylko o braku to miałem u siebie taki problem (instalka Stag-300). Okazało się że to czujnik ciśnienia gazu. U Ciebie to chyba coś takiego będzie. http://moto.allegro.pl/item804094304_mapsensor_omvl_dream_aeb_025_czuj_cisnienia_wtyk.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie jak sie skończy gaz dzieje sie tak :

przełącza się na PB

mrugają wszystkie diody poziomu gazu

daje sygnał dźwiękowy

I dokładnie to sie dzieje jak zapale silnik otworzy sie zawór w butki dam gazu włączy się na gaz i nawet nie pociągnie obrotów do góry. tak jak by kompletnie nie dostawał gazu po czym dzieje sie to co opisane wyżej czyli pokazuje brak gazu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha. U mnie mruga tylko jedna kontrolka. Wskaźnik pozostaje bez zmian. W czasie jazdy jak mi się wyłączał to pomagało tylko zatrzymanie się, maska do góry, odpięcie kostki od tego czujnika i wpięcie z powrotem. I jakiś czas chodził. :mrgreen: Możesz u siebie tak spróbować. Zaszkodzić nie powinno 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przemo_wrc,

myślę że to wina

tak jak już kolega pisał

czujnik ciśnienia gazu

najlepiej w takiej sytuacji podpiąć się pod ins. i problem będzie rozwiązany

bo przyczyn może być bardzo dużo

nawet tak jak kolega pisze któryś elektrozawor

lub coś się poprostu przypchało

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś poleci serwis żeby podłączyli pod kompa i sprawdzili oczywiście miejsce Wrocław

[ Dodano: 2 Grudzień 09, 20:07 ]

Naprawione. jakaś membrana była walnieta. koszt naprawy 0zł bo pan przyniósł mi uzywke sprawna.POLECAM goraco zakład na terenie giełdy samochodowej. Pełen profesionalizm !!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...