Skocz do zawartości
Wasilewski Warsztat


dużo pali i niejedzie


szulik4

Rekomendowane odpowiedzi

Witam od jakiegoś czasu moja furka e36 m50b20 coś zaczeła zamulać i dużo palić. Opisze objawy może ktoś z was mi pomoze. rano jak zapalam autko i silnik jest zimny wszystko jest ok ładnie zapala obroty też wporządku NIC NIEFALUJE. Ruszam wszystko ok, silnik ma kopa jak potrzeba i ładnie sie odpycha ale tylko przez jakies kilka minut jak przejade 1-2 kilometry temperatura dochodzi do pierwszej kreski i tu sie zaczynają problemy. Autko praktycznie niereaguje na wcisnięcie gazu, zamula i potrafi strzelać w filtr powietrza. Gdy pulsacyjnie wciskam gaz to łapie pewien moment i wtedy przyśpiesza jakby mieszanka sie wzbogacała, Dodam jeszcze że dużo mi teraz pali a wcale niejedzie. podmieniałem przepływke ale niewiem czy była sprawna (podobno tak) i nic sie niezmieniło. Typowałem jeszcze czujnik temp silnika ale jeszcze go niesprawdzalem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem to sonda lambda , na poczatku jest ok bo silnik pracuje powiedzmy

na "ssaniu" , zawsze mieszanka jest bogatsza a skoro piszesz ze dzieje sie to po 1-2km

to tym bardziej wyglada to na sonde bo wtedy to ona przejmuje dobór mieszanki :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

co do tego spalania to obstawiam 90% na lambde, z wlasnego doswiadczenia gdy zalalem sierre pod korek i na baku zrobilem 300km ... spalanie bylo w okolicach 22 litrow :) przy 2litrowym silniku. najlepiej jak by ci ktos sprawdzil czy dziala lambda w ramach testu mozesz sprobowac ja odlaczyc calkowicie i zobaczyc co siie bedzie dzialo

ale co do strzalow to ci niepomoge

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprawdzałem wszystkie węże od krokowca, jeden był pęknięty,naprawiłem i jakby troche sie polepszyło ale to jeszcze nie to. Bez komputera chyba sie nieobejdzie. Ja też stawiam na sonde lambda. U mnie w mieścinie podłączenie pod kompa kosztuje 110zł i chyba też podjade bo szkoda czasu siedzieć w garażu godzinami i nic niezrobić. Importer, jak podjedziesz na kompa to napisz jak po diagnozie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...tak tylko nawiąze do tematu podpięcia pod komputer poruszonego w poscie...to straszne zdzierstwo 110zł!?!?!? jakaś paranoja a czasami ten komputer jest bardzo potrzebny...diagnoza + kasowanie błędów + kasowanie inspekcji zapłaciłem 30 zł!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...