Skocz do zawartości
Wasilewski Warsztat


Czy zamki od e34 pasują do e36? Czy tarcze od e34/e32 do e36


Overrun

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

ktoś włamał mi się do auta i na początku kombinował z zamkami (ostatecznie wybił trójkątną) i je zdezelował.

1. Czy zamki od e34 cały komplet wraz ze stacyjką i zamkiem w klapie będą pasowały (ktoś próbował przekładać)?

2. Czy tarcze hamulcowe klocki i zaciski od e34(525)/e32(730) pasują bez problemu do e36 sedan 320i?

3. Co mogło paść z centralnym: rano otworzyłem drzwi od kierowcy to centralny pootwierał wszystkie zamki? Dojechałem do miejsca B i już nie chciał zamknąć niczego, tzn. przekręciłem kluczykiem i zamknęły się tylko drzwi kierowcy, reszta została otwarta.

Liczę na rozwiązanie moich problemów :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ad.1 -nie przyglądałem się mocowaniom e36 ale wiem,ze w e34 były dwa typy zamków różniących się mocowaniem do drzwi

Ad.2 - nie wiem

Ad.3 - a zamkiem po stronie pasażera zamkniesz auto centralnie?czy też tylko te drzwi?

Nie wiem ile jest masterów(zamków,które zamkną całe auto) w e36.

Bezpiecznik od centralnego sprawdź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie czytałem na tym forum o Masterach i ktoś wspomniał o ich resetowaniu ale nie wytłumaczył co i jak. Przed włamaniem właśnie też coś się mi rozstroiło gdyż jak kupiłem auto to mogłem zamkami w drzwiach (kierowca i pasażer) oraz tylną klapą otworzyć i zamknąć całe auto. Później zamek w klapie już tylko zamykał całe auto, ale ciekawostka:

po włamaniu do auta (po czym musiałem wybebeszyć zamek od kierowcy) czasami klapa znowu otwierała całe auto. Nie wiem co z drzwiami od pasażera bo tam jest już całkowicie uszkodzony zamek (też przez włamywaczy). A wczoraj jak otwierałem to słyszałem że centralny tak "ospale" otwiera w sumie dawno nie odpalałem auta (2,5 tyg.) więc może aku też to spowodował.

W krótkim okresie wymieniam wszystkie zamki więc może wróci do normy (chyba że faktycznie bezpiecznik poszedł).

Dzisiaj sprawdzę bezpieczniki (a który dokładnie jest od centralnego?). Edit: 7, 35, 43-dziwne że aż tyle ale sprawdzę wszystkie :).

Dzięki za zainteresowanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj sprawdzę bezpieczniki (a który dokładnie jest od centralnego?). Edit: 7, 35, 43-dziwne że aż tyle ale sprawdzę wszystkie

Niektóre obwody zabespieczane są 2krotnie bądż 3 krotnie ale myślę ,że Tu podzielone są bespieczniki na konkretne obwody centralnego

np.

master kierowcy

master pasażera+master klapa

i podładuj aku bo niedługo siłowniki wogóle nie ruszą ruglami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wymieniony bezpiecznik - centralny powrócił, ale jest tak jak wcześniej czyli z zamku po stronie kierowcy mogę zamknąć i otworzyć tylko drzwi i klapkę wlewu, natomiast bagażnika nie (prawdopodobnie z zamku pasażerskiego jest tak samo). Z zamka z klapy bagażnika mogę zamknąć wszystkie zamki ale nie mogę ich otworzyć.

Dlatego ponawiam pytanie jak się ustawia te mastery?

do Dzidziusia: związku z czym mówisz że tarcze od e34/e32 nie pasują do e36, próbowałeś montować, czy dobrze znasz te części? (przyznaję że z e34/e32 nie mam za wiele wspólnego ale chciałbym lepsze hamulce, a znajomy ma na stanie e34 i e32 do rozbiórki i wpadliśmy na taki pomysł przy okazji minimalizując koszt zakupu nowych tarcz itp.)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tarcza hamulcowa z e34 M50B25 wentylowana była montowana w takich modelach:

http://www.realoem.com/bmw/partxref.do?part=34111160936%09

tarcze z e34 są większe możesz spróbować ale wątpię przymierz czy mocowanie zacisków z e34 podejdzie pod śruby mocujące w e36 w co wątpię pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...