Skocz do zawartości
Wasilewski Warsztat


Pytanko z serii inspekcja olejowa


DIEGO E30

Rekomendowane odpowiedzi

Witam możliwe ,że to było chociaż wątpie.Kwadraciki od inspekcji zapalają się jeden po drugim po czym nalezy wymienić olej czy jakoś tak.U mnie nie palą się wogóle tylko przy zapalaniu ,a tak to gasną.Jak kupiłem auto to było ok do czasu kiedy sam se skasowałem inspekcje według schematu z innego forum :? .Inspecion zgasło razem z kwadracikami.Teraz na dodatek pojawiło się dziwne oznaczenie w postaci zegarka,czyli kółko a w środku dwie wskazówki,co to może być?Przejechałem 30 tys i nic sie nie zapala oprócz napisu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zegarek to tzw.Inspekcja 2 i jest na forum instrukcja jak ją kasowac.

Co do diód/kwadracików inspekcji:

U mnie są widoczne tylko kiedy kluczyk jest w stacyjce w pozycji zapłon a gasną po kilku sekundach po uruchomieniu silnika.

U Ciebie wogóle się nie palą?Nawet na "zapłonie"?

[ Dodano: 4 Grudzień 09, 22:55 ]

Kasująć oil serwis powinny zapalic się wszystkie zielone kwadraciki.

Jeśli palą się Tobie tylko żółta i czerwona to możliwe,ze nieskutecznie podłączyłes "drucik".

Mi nie zawsze uda się skasować inspekcję za pierwszym razem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U Ciebie wogóle się nie palą?Nawet na "zapłonie"?

jak przekręce kluczyk to się palą ,a po zapaleniu gasną.Przejechałem 30 tys. i nic.

Mam rozumieć,że udało się Tobie skasować inspekcję olejową tak że zapaliły się wszystkie zielone kwadraciki? Ale nie gaśnie ani jedna tylko dalej wszystkie mimo 30000 przebiegu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam rozumieć,że udało się Tobie skasować inspekcję olejową tak że zapaliły się wszystkie zielone kwadraciki? Ale nie gaśnie ani jedna tylko dalej wszystkie mimo 30000 przebiegu?

Zadna sie nie pali ,tylko po przekręceniu kluczyka się palą,ale jak zapale silnik to wszystkie się gaszą.Powinno byc chyba tak,że w trakcie jazdy stopniowo się zapalają kontrolki po kolei a u mnie ciemno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale one sie nie maja zapalac tylko gasnąc. Jest tak wymieniasz olej i kasujesz inspekcje. Przy zapalaniu auta swiecą wszystkie, po zapaleniu gasną. W miare upływu kilometrow kontrolek ubywa (w e30 gasnie jedna zielona po 3 tysiacach, i po kazdych trzech nastepna) czyli po właczeniu zapłonu zostaja potem 4,3,2,1...a potem wskakuje żółta która świeci w trakcie jazdy, a po jakims czasie wskakuje czerwona i swieca obydwie w trakcie jazdy. czyli zielone gasna w trakcie jazdy, żółta i czerwona nie <bmw_3>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze raz:)

Co się pali Tobie jak masz kluczyk w pozycji zapłon?

Jeśli pali sie napis "OIL INSPEKTION" i dodatkowo żółty i czerwony kwadracik to znaczy że poprostu nie wykasowałeś inspekcji olejowej-ten stan nie zmieni się dopóki skutecznie nie skasujesz inspekcji olejowej.

A zegarek to inna inspekcja i ona zapala się bez względu na inspekcję olejową i może sie pojawić nawet jak masz wszystkie zielone kwadraciki inspekcji olejowej zapalone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam dziękuję Wam za zainteresowanie,a Tobie Dziki szczególnie bo widze ,że bardziej Cie to dręczy odemnie :]

Co się pali Tobie jak masz kluczyk w pozycji zapłon?

Wszystkie kontrolki się palą.Jak zapale silnik to żadna się nie pali.Napisem inspekcion i zegarkiem to się nie martwię ponieważ niedługo to skasuje,ale nie teraz bo chory jestem. :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...