Skocz do zawartości
Wasilewski Warsztat


Wymiana lozyska kola tyl E36


Importer

Rekomendowane odpowiedzi

Czy wymienial ktos lozysko w tylnym kole w e36? Jezeli tak to mam pytanie: czy da sie to zrobic bez demontazu wahacza? Udalo mi sie wybic stare lozysko i nabic nowe, ale okazalo sie, ze musze kupic nowa piaste nr 1 na rysunku http://www.realoem.com/bmw/showparts.do?model=CB11&mospid=47441&btnr=33_0441&hg=33&fg=40 piasta juz zamowiona, nowa, ale pytanie czy w czasie wkladania tej piasty nie uszkodze lozyska, a konkretnie czy nie wypchne jego wewnetrznej czesci?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie skonczylem wymieniac (sam). Z wybiciem starego lozyska nie bylo problemu,bardziej chodzilo mi o sposob na wcisniecie piasty w lozysko, tak, zeby go nie uszkodzic. Udalo mi sie bez wyjmowania wahacza. Jutro wrzuce zdjecia i opis, moze komus sie kiedys przyda.

Najpierw wbilem lozysko w wahacz przy pomocy starego lozyska, natomiast piaste w lozyzsko wcinalem przy pomocy sruby fi 20, dlugosci 15 cm, nakretki i dwoch podkladek o srednicy zewnetrznej 6 cm. Na zdjeciu pokazalem na starych, wymontowanych czesciach jak to zrobilem, na zdjeciu jest tylko jedna (wewnetrzna) czesc lozyska, ale mysle, ze to wystarczy. Po wlozeniu sruby tak jak na zdjeciu powoli dokrecalem srube pilnujac, zeby piasta prosto wchodzila w lozysko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

heheheh Polak potrafi.Gratuluje pomyslu.Pisales ze piaste wymieniales bo byla zjechana juz.Ciekawe czy by poszlo tak gladko jakby byla"ciasna" .Gratuluje pomyslu i sam jestem ciekaw czy dlugo ci to pochodzi....nie jestem znawca ale slyszalem z wypowiedzi mechanikow ze metodami domowymi bez prasy zdarzalo sie ze lozysko wytrzymywalo miesiac...Pozdrawiam

[ Dodano: 20 Grudzień 09, 11:35 ]

heheheh Polak potrafi.Gratuluje pomyslu.Pisales ze piaste wymieniales bo byla zjechana juz.Ciekawe czy by poszlo tak gladko jakby byla"ciasna" .Gratuluje pomyslu i sam jestem ciekaw czy dlugo ci to pochodzi....nie jestem znawca ale slyszalem z wypowiedzi mechanikow ze metodami domowymi bez prasy zdarzalo sie ze lozysko wytrzymywalo miesiac...Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z wyjeciem nie ma problemow, bo mozna ja wybic, ale wtedy lozysko sie napewno rozsypie. Na zdjeciach widac, ze jest zuzyta, ale montowalem juz nowa piaste i nowe lozysko.

z wypowiedzi mechanikow ze metodami domowymi bez prasy zdarzalo sie ze lozysko wytrzymywalo miesiac...

Chodzi pewnie o wbijanie, bo wtedy napewno dlugo nie pochodzi, lozysko trzeba wcisnac, a nie wbic. Nie wiem ile pochodzi, ale mysle, ze bedzie OK, bo doszlo do konca, ale profilaktycznie bede co jakis czas sprawdzal czy da sie jezcze dociagnac. Jak zdechnie to napisze o tym napewno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...