Skocz do zawartości
Wasilewski Warsztat


e30 przy mrozach słabo kręci?


streetracer!

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. tak jak w temacie, moje e30 rano -15 mrozu ledwo kreci az pada calkiem akumulator.... Natomiast jak podłacze kablami do innego auta to kreci bardzo szybko i moment odpala. mysle ze to wina akumulatora.... Jaki powinien być aku w e30 1,8 m10? pytanie_bmw

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakres jest duży bo od 46Ah do 65Ah, ale dobrze jest zakładać taki co ma dobry prąd rozruchowy.

Przy tych temperaturach stare akumulatory lub takie przy ktorych przez cały rok kierowcy nie raczą nawet spojrzec w jakim jest stanie -padają.

A próbowałeś ładować go normalnie prostownikiem?Bo tak na kable to odpali ale jak juz jest z niego dętka to nie pomoże to jemu bo jakiś dlugich tras sie teraz raczej nie robi i na drugi dzien masz znów problem z odpaleniem.

Sprawdz też napięcie na klemach akumulatora przy pracującym silniku bo szkoda kupować nowe aku jeśli miałbys kłopoty z ładowaniem w instalacji auta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam. To aku.

Ja dzisiaj miałem to samo ale u mnie aku ma już 4 lata i działał wcześniej z 4 garami a teraz ma do kręcenia 6 ;)

Fakt że moje auto stało od zeszłej niedzieli (czekało pod pierzyną ze śniegu ;) )

Ale jak jeździsz codziennie i po nocce -15st masz coś takiego to najpierw spróbuj pod prostownik na 12h (uzupiełnij wodą destylowaną jeśli trzeba, zostaw odkręcone koreczki i nie zostawiaj tego w domu bo opary ładowania są toksyczne)

Jeśli to nie pomoże i sytuacja się zacznie powtarzać to kup nową bateryjkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja właśnie robię same trasy, bo dziennie robie ok 125 kilometrów i zaraz po powrocie z trasy kreci ekstra i pali na dotyk.. ale niestety po nocy olej gesty i wszystko zmarzniete kreci bardzo powoli i łapie dopiero za trzecim czy czwartym obrotem silnika :( a wiec wydaje mi sie poprostu ze akumulator nie trzyma pradu. Pytam dlatego ze za mały akumulator moze nie dawać rady a duży może być niedoładowany? Bo wiadomo na zime im wieksze aku tym lepiej bmw_beer ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja uważam, ze jeżeli producent definiuje parametry aku dla danego silnika w przedziale od do to najlepiej wziąć aku na 3/4 skali podanego zakresu.

Ani MIN ani MIN nigdy nie są dobre więc....... To tak jak z olejem w silniku. MAX źle MIN też nie dobrze ;)

A jeśli chodzi o Twoje aku to jeśli nie masz problemu z odpalaniem (ogólnie rzecz biorąc) to może się wstrzymaj z zakupem bo tak jak napisałeś. Wszystko gęste zmarznięte itp więc to chyba normalne.....

No chyba że każde następne przekręcenie jest wolniejsze.

Jeśli masz kogoś kto Ci pomoże w razie W to się wstrzymaj. Nie ma sensu wydawać kasy. Są inne przyjemności bmw_beer

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to energizer ;)

Ale pociesz się tym że to się kupuje raz na 4-5 lat więc jak podzielisz np. 350 zł na 12 m-cy na 4 lata to wychodzi 7zł/m-c :party: hehehe

Ale tak jak pisałem. Najpierw spróbuj go naładować bo być może to wystarczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...