Skocz do zawartości
Wasilewski Warsztat


Gasnący ksenon - problem


Forest

Rekomendowane odpowiedzi

Czym może byc spowodowane gasnięcie ksenonu? Po włączeniu świateł albo wogóle nie odpali albo przez jakiś czas jest OK, następnie jeden z ksenonów gaśnie. Po wyłączeniu i ponownym włączeniu świateł jest OK. Co może byc przyczyną? Żarniki są nówki sztuki w oryginale. Druga sprawa - lampa prawa świeci mocniej niż lewa. Nawet zamiana żarników miejscami nie przynosi efektu, lewa świeci słabiej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem takie akcje w zeszłym roku w zimie , mysle ze mozliwą przyczyną mogą byc

przymrozki , nie potrafie tego wytłumaczyc ale działo sie tak dokładnie jak piszesz , zapalał

sie jeden a po wyłaczeniu / właczeniu swiateł swieciły juz normalnie :wink: Natomiast

praktycznie przez cały rok nie miałem takiej sytuacji , wiec mysle ze jakis wpływ na

swiecenie lub nie ksenonów mogą miec własnie niskie temperatury :|

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolega miał taki problem, wymienił żarnik-dalej to samo, wymienił przetwornicę- dalej to samo, w końcu jakiś magik elektryk stwierdził słabą masę w wiąsce, naciął koszulkę przewodu masowego tuż przy reflektorze dolutował kabelek następnie przykręcił go bezpośrednio do karoseri i problem znikł :D:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Miałem dokładnie to samo. Spróbuj bardzo delikatnie podgiąć styki we wtyczce, u mnie pomogło. W jednej z firm zajmującej się xenonami już chceli mi wymieniać zapłonnik a tu taka drobnostka :)

Edit:

Upsss dopiero teraz zauważyłem datę tego posta - przepraszam za odgrzewanie starego koltleta - może jednak komuś się przyda na przyszłość

Edytowane przez mario__s
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem takie akcje w zeszłym roku w zimie , mysle ze mozliwą przyczyną mogą byc

przymrozki , nie potrafie tego wytłumaczyc ale działo sie tak dokładnie jak piszesz , zapalał

sie jeden a po wyłaczeniu / właczeniu swiateł swieciły juz normalnie :wink: Natomiast

praktycznie przez cały rok nie miałem takiej sytuacji , wiec mysle ze jakis wpływ na

swiecenie lub nie ksenonów mogą miec własnie niskie temperatury :|

Metal w niskich temperaturach się kurczy , przy mrozie słabe styki stają się jeszcze słabsze :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...