Skocz do zawartości
Wasilewski Warsztat


czy amortyzator może zamarznąć


adam-bmw

Rekomendowane odpowiedzi

tak jak w temacie mam mały problem z amortyzatorem (prawy przód) czy jest możliwość żeby zamarzł czy zablokował się

ale zacznę od początku, wczoraj autko jeździło normalnie tzn amortyzator pracował, w nocy było -20 autko niestety pod chmurką, rano jechałem na zakupy i jak wyprowadzałem auto z podjazdu zawieszenie siadło tzn amortyzator dobił do oporu sprężyna skróciła się do ok 5cm wysokości koło schowało się w nadkole ok 3 cm i tak już zostało. jak wróciłem z zakupów podniosłem autko na lewarku i tu moje zaskoczenie bo koło ani milimetra się nie opuściło jakby amotryzator się zablokował. autko wstawiłem do kumpla do ogrzewanego garażu autko znowu na lewarek efekt taki zam koło w nadkolu, poszliśmy do domu, po ok godzinie poszliśmy zobaczyć jak się sprawy mają , koło opadło dotknęło ziemi, więc postanowiłem spuścić z lewarka, jazda testowa i niby wszystko ok jest, zobaczę co będzie po nocy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak oczywiście może zamarznąć, mi osobiście kiedyś zamarzły dwa tylnie amortyzatory w vw jetta, do tego stopnia że nim dojechałem do domu i na drugi dzień do warsztatu to wybiło tuleje z tyłu i zdeformowało kielichy z tyłu :?

tak jak wszędzie odkłada się wilgoć tak i w amorkach i ona zamarzła, ja osobiście wymieniłem na nowe :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyznam że pierwszy raz w życiu o czymś takim słyszę ale mechanikiem nie jestem ;)

Dobrze wiedzieć że coś takiego się może zdarzyć.

Mam prośbę. Obserwuj auto i gdyby się powtórzyło to odnów wątek i opisz co i jak.

To na pewno się przyda później komuś kogo spotka podobny problem.

Gdybyś gdzieś pop drodze robił diagnostykę amorów to też daj znać jaki wpływ to miało.

Pozdro 3mam kciuki za bezawaryjność!! bmw_beer

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...