Skocz do zawartości
Wasilewski Warsztat


Obowiązek posiadania świateł barwy białej


Kri$$

Rekomendowane odpowiedzi

W związku z tym, że od 1.01.2010 wchodzi w życie rozporządzenie Ministra Infrastruktury z dnia 4 maja 2009 r. zmieniające rozporządzenie w sprawie warunków technicznych pojazdów oraz zakresu ich niezbędnego wyposażenia (Dz. U. z dnia 20 maja 2009 r.)

§ 2. Dopuszcza się wyposażenie pojazdu w światła drogowe, mijania lub pozycyjne przednie o barwie żółtej selektywnej do dnia 31 grudnia 2009 r.

Co w związku z tym? Obecnie jeżdżę na zwykłych H1 jak bozia i fabryka przykazała. Czy czeka mnie obowiązkowa zmiana żarówek na jakieś "tjuningowe"? Pytam bo pamiętam, że tutaj co niektórzy mają znajomych w służbach mundurowych mają bardziej wiarygodne źródło informacji.

Jeśli czeka nas (bo spora grupa ludzi stąd jeździ jeszcze na światłach, o barwie, której zdecydowanie bliżej do żółtej niż białej) obowiązkowa wymiana, to na co? Pytam żeby nie wsadzać czegoś co mi poniszczy lamp, a też nie będzie świecił jak calibra pod remizą...

P.S. a co dopiero mają powiedzieć Ci, co ostatnio sobie kupili YH albo żółte halogeny... :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mowa jest o światłach jak francuzy miały , żadnych zmian to nie oznacza posiadaczy standardowych lamp , po prostu jeśli ktoś miał żółte lampy to zmieni na białe ale takich aut z żółtymi lampami to nie ma praktycznie wcale na drogach , jeżdżę zawodowo po polszy i w przeciągu roku to może kilka widziałem . Żółte helenki nie będą już miały takiej ceny na Alledrogo.pl :P

Typowy francuz z lat 90 i właśnie takie rarytasy będą zakazane :

121.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tez mi sie wydaje ze to chodzi o te żóltki co wkleił Lucius , generalnie mało juz tego

jezdzi po naszych drogach , ale wlasnie popyt na allegro był spory na Gelb Hella teraz

to chyba tylko do driftowozów beda montowac :drunk:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

§ 2. Dopuszcza się wyposażenie pojazdu w światła drogowe, mijania lub pozycyjne przednie o barwie żółtej selektywnej do dnia 31 grudnia 2009 r.
P.S. a co dopiero mają powiedzieć Ci, co ostatnio sobie kupili YH albo żółte halogeny

ci co kupili YH to maja ZONK-a :wink: :wink: a ci co kupili żółte halogeny mogą spokojnie jeździć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...