Skocz do zawartości
Wasilewski Warsztat


[E34] termostat, jaka temp otwarcia lepsza?


j0hnny

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Padl mi termostat, dolny waz zimny i zimne z nawiewu wiec chyba na bank, silnik nie grzeje sie, normalnie osiaga temperature i jak do tej pory sie nie zagrzal.

Oferowane sa rozne firmy i temperatury

vernet 92

meyle 71

4max 92

vernet 80

wahler 92 (1 montaz)

Gdzies wlasnie czytalem ze powinno byc 92st, ale czy nie lepiej byloby gdyby zamontowac np meyle 71st - wtedy szybciej zrobiloby sie cieplo w aucie... tylko pytanie czy by sie nie grzal latem, chyba tez nie, bo skoro szybciej puszcza pelny obieg to szybciej zdazy sie schlodzic?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

80 zakłada się do aut używanych w ciepłym klimacie.

71 to wogole kosmos-nie widziałem żeby zalecano do m50b20 taki termostat.Przy tym termostacie w zimie mimo wszystko na ciepełko w aucie musiałbyś troche poczekać.

Ja mam 80 wahler'a i nie narzekam.W zimie przy tych temperaturach na ciepło wewnątrz czekam minimalnie dłużej niż gdy miałem 88.

Wybierz sobie ze sprawdzonej firmy Wahlera jakiś np 88 lub 92

Ten 71 nie bierz pod uwagę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Padl mi termostat, dolny waz zimny i zimne z nawiewu wiec chyba na bank, silnik nie grzeje sie, normalnie osiaga temperature i jak do tej pory sie nie zagrzal.

Oferowane sa rozne firmy i temperatury

vernet 92

meyle 71

4max 92

vernet 80

wahler 92 (1 montaz)

Gdzies wlasnie czytalem ze powinno byc 92st, ale czy nie lepiej byloby gdyby zamontowac np meyle 71st - wtedy szybciej zrobiloby sie cieplo w aucie... tylko pytanie czy by sie nie grzal latem, chyba tez nie, bo skoro szybciej puszcza pelny obieg to szybciej zdazy sie schlodzic?

A jesteś pewien, że padł termostat? Ja miałem takie same objawy. Kupiłem termostat Wahlera i dzisiaj pojechałem do warsztatu. Skończyło się na dolaniu płynu do chłodnicy i wszystko wróciło do normy. I zostałem z termostatem ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...