Skocz do zawartości
Wasilewski Warsztat


Silnik BMW + kompresor ? Jest taka opcja???


Duzy

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Dawno mnie tu nie było,zaglądam i odrazu wale z pytaniami :

1.CZY DO SILNIKA BMW MOZNA PODŁOZYĆ KOMPRESOR ???(nie mylić z TURBO)

Gdzieś na youtubie widziałem filmiki ze koleś miał w E30 2.0 Kopmpresora (Kolega ENZO tez tam był)

Więc Biorąc pod uwage możliwość,że Enzo zna ten temat chciałbym sie dowiedzieć troche o tym.

Narazie wiem tylko tyle ze Ten koleszka w tym E30 mogł mieć wsadzonego kompresora od MERCEDESA.

2.CZY OPRÓCZ KOMPRESORA TRZEBA ZMIENIAĆ COŚ W SILNIKU ???

bo zdania są podzielone,przy TURBO no to wiadomo wał korbowód tłoki.A czy przy Np: Seryjnym Kompresorze powiedzmy z Merca C180 do naszego BMW trzeba coś jeszcze ???

Enzo Jesli wiesz coś na temat tamtej E30 kompresora Oswieć temat jesli możesz...Innych tez prosze o wysilenie głów :)

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze ?? wygląda to jak reklama w TESCO:D

A tak realnie ktoś to robił lub słyszał ?? bo może jako baz do driftu takie 2.0 z kompresorem. no i co najważniejsze czy ktoś wie jaki jest orientacyjny koszt takiej modyfikacji w tej firmie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moze i tesco wyglada ale to by mi wystarczyło:

pomiar_bmw_e30_kompresor_maly.jpg

jak rozmawialiśmy z klientem na tuningowisku, to miał chyba max 0,4 bara na seryjnych bebechach

z mniejszego kosztu zalozyl uzwyke kompresor z alfy, reszty nie pamietam

koszt takiej zabawy ? mysle ze od 10.000 w górę, jakbyś wszystko sam zakładał itp. to mozma trochę zejść

jakiś czas temu widziałem firme która np. robi i sprzedaje zakute m20b25 z turbo za ponad 20.000 pln

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z punktu widzenia osiągów to ta 320 wyszła jak 335 , koszty to tak jak Kosa napisał kolo 10tysiaków

doładowanie z tego co pamietam to było 0,3 bara i bez problemu seryjne klamoty to ogarniają.

Moim zdaniem duzo lepsze rozwiazanie do driftu to własnie swap E30tki na M30B35 i wtedy dopiero swap mysle ze

na podobnym setupie by wyszło koło 350KM i w okolicach 500Nm :)

Koszt bazy bylby podobny 320 / 335 ale za te 10 klocków to bym raczej wolał miec 350KM :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie mordulec racja:D na początek M30B35 styknie na ogarniecie auta a potem można już walić z silnika ile się da... do tego M30 jest wydaje mi się mało awaryjna jednostka wiec chyba w to będę celował... taki w sumie był plan od początku tylko ze E34 z M30B35.. troszkę większa masa ale dla mnie E34 sie lepiej prowadzi i znam ja na wylot wiec zostanę przy E34... na allegro widziałem parę fajnych E34 z tym motorem za około 4000zł wiec wydatek nie duży... do tego jakiś zawias wywalić wszystko. kubełek spaw na moscie i a początek styknie w zupełności:) a jak wiadomo w miarę jedzenie apetyt rośnie wiem kompresor był by na pewno w planach:)) dzięki chłopaki za infoo!!:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...