Skocz do zawartości
Wasilewski Warsztat


Co kupic???


Shl

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!!!

Mam pytanie: zamierzam w najblizszych 2-3 tygodniach kupic BMW serii 5. Prosze o rade na jaki silnik sie zdecydowac (benzyna/diesel i jaka pojemnosc) oraz jaka skrzynie. Znajomy, ktory sprowadza auta z niemiec poleca mi BMW 325i (benzyna/automat) z 1997 (albo 1998). Najbardziej interesuje mnie koszt utrzymania auta, czyli ktore modele byly najmniej wadliwe oraz jego eksploatacja (osiagi w drugim rzedzie). Prosze o rade.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kwota za jak moge kupic to auto to 20 000zl na gotowo (17 500zl tak jak teraz stoi czyli prawy blotnik do wymiany, maska nie ruszona). Rocznik 1997 albo 1998, 146 tys km, klima. Druga 5tke ma za 25 000 zl ale to juz jest manual i 3,5 diesel. Bardziej chodzilo mi o kwestie w jaki silnik i jaka skrzynie zainwestowac zeby nie musiec dokladac. Juz pisalem ze bardziej interesuje mnie trwalosc/bezawaryjnosc auta niz jego osiagi (nie scigam sie). Jesli chodzi o ceny to i tak bede je mial po takiej jak on kupi w niemczech. Fakt ze nie wybiera najtanszych gratow i pewnie dalo by sie to znalezc taniej ale mysle ze stan tego auta jest naprawde dobry. Kolejne pytanie: dlaczego jest tak malo 525i??? Pelno jest diesli a jakos w benzynie ciezej znalezc (szukalem na allegro). Prosze mnie ukierunkowac czy warto sie bawic w diesla czy benzyne / automat czy raczej manual.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skrzynia i silnik wedle upodobań. Może jest więcej diesli w E39 bo ludzie z niewiedzy boją się spalania? Kuzyn ma E39 523 (z silnikiem 2.5 litra M52B25) i pali mu to średnio 10 litrów na 100 (cykl mieszany! - czyli mniej niż w starej 1.8 E30!). Ja polowałbym właśnie na ten przeszło 170 knonny silnik w manualu rzecz jasna. Jeździ się tym jak sportową limuzyną. Dziur i nierówności prawktycznie nie czuć a przyspiesza jak rakieta <bmw_1>

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje bardzo za odpowiedz. (chociaz jedna). Jeszcze jedno pytanko: jak bedzie z trwaloscia tego 2.5l benzyny z automatem??? Czy sa to w miare nieawaryjne modele?? Dla porownania chodzi mi o to ze wczesniej mialem E 1996r (3l diesel) i bylem bardzo zadowolony jezeli chodzi o bezawaryjnosc tego auta. A z kolei E wypuszczane po 98 byly strasznie wadliwe (nowe skrzynie). Prosze tez o opinie odnosnie ceny. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Mordulec

Jesli masz juz 20tys do wydania to moim zdaniem dozbieraj te dodatkowe 4-5tys i kupuj

E39 525i zawsze to nowsza konstrukcja niz E34 a 5tki napewno beda mniej zmeczone

zyciem niz E36 , jesli chodzi o automat to nie wiele moge powiedziec bo nie jezdzilem

ale z drugiej strony raczej nie czesto sie słyszy / czyta o jakichs awariach skrzyn

automatycznych w E39 mysle ze trwałosc jest porównywalna z manualami jesli sie o nie

odpowiednio zadba :wink: Inna sprawa ze chyba 2,5 w automacie bedzie dla Ciebie

najlepszym rozwiazaniem bo pisałes wczesniej ze nie zalezy Ci na sciganiu sie tym autem :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...