Skocz do zawartości
Wasilewski Warsztat


licznik e46 zegarek


ekolives

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie. mam uszkodzone zegary, uszkodzenie polega na tym że nie mogę skasować oilservice. Tym oto sposobem dopiłem już do -19900 i jakieś 100 km temu pojawił się dodatkowy zegarek widoczny na zdjęciu.

beja1.JPG

Pytanie moje jest takie czy jak dojdę do -20000 nie zatrzyma mi się auto? albo przejdzie w tryb awaryjny.

Pozdrawiam

beja1.JPG

beja1.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic Ci się nie zatrzyma, nic Ci się nie przełączy... spokojnie. Jeździsz beemką a nie jakimś fancuskim samochodem. Ten zegar oznacza, że nadszedł czas na wymiane płynu hamulcowego. A mogę wiedzieć jak próbowałeś kasować inspekcje?

dzięki za info, kamień z serca bo jutro jadę w trasę. A kasowałem inspekcję w autochipie na Przedmiejskiej. i nie poradzili. a sprawa jest taka. bo jak kupowałem auto od handlarza to on zamienił licznik z modelu o rok młodszego. Tak aby mnie na przebiegu zrobić. W tych zegarach nie mogę również skasować małego licznika. Będę musiał nowe kupić pewnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To pewnie jakiś kiepskawy handlarzyna:)

Gdybyś kupując auto zrobił test zegarów(pare sekund to trwa i robi się to samemu)to w jednej z wyświetlanych pozycji cyfr jest 5 końcowych cyfr z vin wiadomo z tego tyle,że przynajmniej pamięć licznika jest ciągle z naszego auta.

Bardziej wytrawni handlarze przeprogramowują dane na kości pamięci zostawiając ciągle nasz nr vin.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic Ci się nie zatrzyma, nic Ci się nie przełączy... spokojnie. Jeździsz beemką a nie jakimś fancuskim samochodem. Ten zegar oznacza, że nadszedł czas na wymiane płynu hamulcowego. A mogę wiedzieć jak próbowałeś kasować inspekcje?

Hmm a ja kiedys slyszalem od znajomego ze w E36 jak sie nie skasuje servis oil to podobno gasnie silnik... plotka??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm a ja kiedys slyszalem od znajomego ze w E36 jak sie nie skasuje servis oil to podobno gasnie silnik... plotka??

nigdy nie spotkałem się z czymś takim więc ośmiele się powiedzieć: oczywiście że plotka!... może w E65 czy E66 coś takiego jest, ale wcześniejsze modele?? bujda na kółkach. Miałem przyjemność jakiś czas temu jeździć E93 335i. I tam komp wołał żeby jechać do serwisu sprawdzić światła... nie wiem jak to skomentować :D. Nie mniej jednak nawet w E90 widziałem nieskasowany serwis i wskazanie licznika -7200km i samochód jeździł normalnie. Zresztą w E46 kolega Forest miał nie kasowany serwis oleju przez jakiś czas i samochód nie gasł nie przełączył się w tryb awaryjny ani żadna z podobnych historii. Dodam, że dotychaczas Forest zmieniał olej co 10tys km (!) tyle tylko że nie kasował tego licznika.

no tak ale niech mi ktos powie jak sprawdzic zegary w starszych modelach te zegary ktore nie maja wyswietlaczy elektronicznych ani zadnych pamieci. bo ja mam zwykle a tez przeciez zawsze moze byc opcja ze ktos przelozy te z miejszym przebiegiem. jak si eto sprawdza???

Coś więcej o Twojej furce? Jakiś model? slinik?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To pewnie jakiś kiepskawy handlarzyna:)

Gdybyś kupując auto zrobił test zegarów(pare sekund to trwa i robi się to samemu)to w jednej z wyświetlanych pozycji cyfr jest 5 końcowych cyfr z vin wiadomo z tego tyle,że przynajmniej pamięć licznika jest ciągle z naszego auta.

Bardziej wytrawni handlarze przeprogramowują dane na kości pamięci zostawiając ciągle nasz nr vin.

kiepski bo przy kupnie pojechałem z kluczykami do serwisu BMW i tam sprawdzili przebieg z kluczyka i całą historię. jedyny morał z tego to potwierdzenie że silniki 2.0D przejadą na księżyc i z powrotem. Gorzej natomiast jest z przednim zawieszeniem na te nasze Wrocławskie drogi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolega Forest miał nie kasowany serwis oleju przez jakiś czas i samochód nie gasł nie przełączył się w tryb awaryjny ani żadna z podobnych historii. Dodam, że dotychaczas Forest zmieniał olej co 10tys km (!) tyle tylko że nie kasował tego licznika

Dokładnie. Wymieniam olej co 10 tysi, nie kasowałem inspekcji przez jakies 20 000 km i nie było z tym żadnych problemów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W e46 masz dwa rodzaje wskazan i wymian.

Pierwsza to wskazanie numeryczne, ustawione na 25 tyś km spadające od zera do mius 25 tyś- oznacza termin przebiegowy na wymiane oleju,

Drugie to wskazanie graficzne (ikonka zegarka)oznacza termin datowy na wymianę płynów- to dla tych którzy mało jeżdżą.

Auto napewno nie stanie.

Ja u siebie programem też nie mogłem skasować numerycznego serwisu olejowego, ale skasowałem przy pomocy lewego przycisku na liczniku i ustawiając kluczyk w pozycję chyba jeden- w necie znajdziesz instrukcje jak to zrobic samemu.

W e46 na ksenonach zwykła wersja carsofta 6.1.4 można z czytac przebieg z modułu lamp.

Nowe generacje np serja 5 ma kilka takich miejsc (pompa paliwa,immo,abs, itp)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...