Skocz do zawartości
Wasilewski Warsztat


"Cykanie" w m20b20 :( pomocy !


Szalu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam ,

od niedawna mam pewien problem ....

silnik zaczął dziwnie cykać , tak jakby zawory ... ale zawory były regulowane jakies 10000 km temu ... . Jak sie stanie z przodu samochodu to spod maski wydostaje sie charakterystyczne "cyk cyk cyk cyk cyk cyk " :sad: chodzi prawie jak diesel ..... co to moze byc ?

wiem na 100% że tak być nie powinno ...

Pozdro!<bmw_1>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie takie cyk cyk cyk wydobywało się z przepalonego kolektora-przy przyspieszaniu prawie jak ursus

Następne cyk cyk cyk to uszczelka pod głowicą, jednak z tym bujałem się ponad rok i nic gorszego się nie działo ;)

Tak czy siak, otwórz mache, popatrz i posłuchaj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydmuchana uszczelka....

Jesli glosno cyka to z pod kolektora co sie laczy kolektor z blokiem silnika

Jesli ciszej to gdzie sie konczy kolektor a zaczyna tlumik

Najlepiej to wymienic uszczelke doraznie mozna zakleic z wierzchu uszczelniaczem piecowym takim do +1600C (czarnym)

Uszczelka spokoj na pare lat uszczelniacz w zaleznosci od klejacego od 2miesiacy do 0,5roku

Temat przestestowany przeze mnie bardzo dokladnie:lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A te zawory to jak wyregulowałeś wcześniej?Na ciasno?

Przed regulacją pewnie było je słychać a jeśli po regulacji juz nastała pełna cisza to według mnie błąd,

M20 nie lubi ciasnej regulacji-po niedługim czasie może rozklepać sie niemiłosiernie i juz tego nieopanujesz bez wymiany.

Te miejsca o których pisali koledz sprawdz najpierw a do zaworów użyj trzonka młotka i nasłu**** czy to one grają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...