Skocz do zawartości
Wasilewski Warsztat


Czy warto...


Free

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Znalazłem BMW E-30 z 1990 roku 1.8 + gaz za 5700zł. Koleś powiedział mi, że sprowadził je w zeszłe wakacje z Niemiec, a sprzedaje bo chce kupić coś mocniejszego. Blacha wyglądała na niezłą, a i silnik pracował całkiem nieźle, ale niestety jazdy próbnej się nie doczekałem bo facet gdzieś się spieszył (nie wiem czy to była prawda czy coś ma do ukrycia). Jedyne, "ale" jakie mam do tego samochodu to takie, czy ten silnik przypadkiem nie jest za słaby do tego auta, a jest to cztero-drzwiówka i czy przez to nie będzie chlał więcej wachy niż 2.0, bo w sumie różnica w OC nie jest taka duża pomiędzy 1.8, a 2.0 więc akurat ta opłata nie jest problemem. Ale gnębi mnie ta pojemność... Co myślicie o tych 1.8 w E-30?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość skasuj

Nie znajdzie 2,5 za 5 tys

Jest to raczej chyba nie realne :)

Jezelo jest ładna i zadbana to mozesz ja kupic , lecz na pewno bedziesz czuc niedosyt po jakims czasie , kazdy tak ma 6 garow to 6 garow ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łazik i ile pali Ci ta 1.8?

benzyna 8- 10,5 [z tego co pamietam bo teraz jeżdze na gazie:]

gaz:

-w trasie 9.5-10 literków[około,zależy jak jedziesz :wink: ]

-w około trzepaka do 12,5 l. [w zimie zdarzało się nawet 13 ale autko dłużej na wolnych chodziło ..no i non-stop bokiem szło :mrgreen: ]

żona jak jeżdzi to schodzi do 11 litrów :wink: ]

pozdro bmw_beer

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko, że mam problem ze znalezieniem 2.0 w dobrym stanie. Bo na ogół jak ktoś ma 2.0 to lubi sobie poszaleć, a niestety silnik trochę na tym cierpi. Już oglądałem parę beemek i jak na razie to w dobrym stanie i z dobrym silnikiem trafiłem jedną 1.6 i dwie 1.8, a 2.0 miały trochę zjechane silniki. A na 2.5 to raczej z kasą nie wyrobię...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rok temu kupiłem E30 1,8 na M40 po pół roku już było mało koników - teraz żona jeżdzi i się denerwuje że tak szybko 100 na budziku ma , hehehehe

na trasie jadąc około 120 pali 7,5-8 literków a w mieście poniżej 10 nie butując,

ja jeżdżę teraz e30 323 i ostatnia trasa z przygodami wyszła około 8 litrów a miasto delikatnie to 11-12 litrów,

wybór należy do Ciebie,

BTW zdaje się że Trolu sprzedaje swoją 2,0 :?: :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość skasuj

Jak jest kupic moge oddac , ale ja duzo krzycze bo wiem co sprzedaje ;)

W sumie to dzis chyba ostatni dzien sprzedaje swoja , bo jak dzis nie dam znac niemcowi ze mam kase sprzedaje piekne 540i V8 :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość skasuj

A ja mialem 325i a teraz mam 320i

I spalanie takie same , ubezpieczenie takie same a mocy brak ...

Najchetniej teraz chce sprzedac swoj silnik , i wstawic 2,5 a marzy mi sie 2,5 24V lub 3,5 - lecz to nie realne jak narazie i zostane przys eryjnym 2,5 12 V ...

Jezeli sie nie uda cos bede kombinowac z wsadzeniem dolu 2,7

Jedyny plus tego ze mam sto razy leprze wyposazenie , ale tak to auto jak dlamnie stoi w miejscu toczy sie i slimaczy ... Az sie boje pomyslec o 1,6 1,8 , ale to wszystko zalezy od tego jak kto lubi jezdzic .

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość skasuj

Hehe czy ja wiem

M5 - lata'90-92 - M88, 315KM, 6.4 do paki

540i - lata'93-'96- M60, 286KM, 7 sek do paki

Nie jest tak zle , a pomysl o dzwieku tej V8 :mrgreen:

Mowi sie trudno , byla okazja bedzie nastepna ... Moze to i dobrze , ze nie bede jej miec , musial bym w niej chyba spac :mrgreen:

A dzis swojego kombiaka doprowadzilem do stanu idealu german style , czekam jeszcze tylko na dokladke IS , oraz szukam felg borbet "16"

Z silnikiem cos wymysle , zeby mial wkoncu ze 170 koni i bedzie dobrze , narazie sie na nowo w niej zakochalem :mrgreen:

Ale nie robmy juz ooff topicu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

piekne auto sam mam taka 318i w sedanie auto pali 10 w miescie przy spokojnej jezdzie ale i 15 to nie jest problem 1.8 od 2.0 rozni sie miedzy innymi 2 cylindrami a wiadomo im wiecej garow tym wiecej pali i czesci sa drozsze a co do mocy (1,2 i palimy gume) ja wole nie wkldac do swego auta gazu bo to lipa :? mam zle wspomnienia co do gazu pozdro <bmw_1>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
piekne auto sam mam taka 318i w sedanie auto pali 10 w miescie przy spokojnej jezdzie ale i 15 to nie jest problem 1.8 od 2.0 rozni sie miedzy innymi 2 cylindrami a wiadomo im wiecej garow tym wiecej pali i czesci sa drozsze a co do mocy (1,2 i palimy gume) ja wole nie wkldac do swego auta gazu bo to lipa :? mam zle wspomnienia co do gazu pozdro <bmw_1>

Ja mam 318 w gazie na automacie, wszystko chodzi pieknie, oprocz klimy ale elektryka to mila zecz.

Zawsze mi brakuje dwoch cylindrow, a mocy tez jakby brak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...