Skocz do zawartości
Wasilewski Warsztat


Najszybszy sposób nauki języka obcego?


Forest

Rekomendowane odpowiedzi

   Ktoś zna SPRAWDZONE i efektywne metody nauki języków obcych?

Na tyle dobre by po 3 miesiącach komunikacja była na poziomie przynajmniej komunikatywnym?

Ściśle chodzi o język niemiecki.

Zależy mi na opiniach osób które same korzystały z takich metod, nie opinie zasłyszane od wujka sąsiada, kuzyna babci czy sąsiadki z parteru :D

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja chodziłem sobie do szkoły językowej na nauczanie indywidualne. 

 

Jak jesteś dętka z tego przesympatycznego języka, gdzie każde zdanie brzmi jak rozkaz rozstrzelania to dwie godzinki w tygodniu to takie minimum. Zależy też jak będziesz przyswajać.

 

W moim przypadku nigdy nie miałem z nim problemu, ale poszedłem sobie na nauczanie, żeby sobie przypomnieć. Teraz znowu bym musiał iść. 

Jak chcesz to mogę poszukać jakiś notatek i materiałów. 

  • Dziękuje 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie najlepszym efektem bylo przebywanie "w tym języku".

Jak mieszkałem w D to do około Niemcy tylko,niemieckie radio TV etc i życie zmusiło by przeżyć i później się gadalo gadalo i pieniążki dobre zarabialo.

Jak pojechałem do Irlandii to ja po niemiecku a oni po angielsku i znów od nowa nauka.

 

Proponuje nawet w PL w domu przykleić karteczki jak jest nóż widelec garnek szklanka kubek łóżko lampa mikser  lodówka pralka.

Wiem ze śmieszne i chata jak biuro będzie ale samo później wejdzie do głowy- mi pomogło.

 

Dużo też pomaga oglądanie tv ale nie filmy teledyski tylko wiadomości - czysta wymowa tam jest. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Dnia 17.11.2017 o 07:21, r4ll napisał:

Polecam pewną książkę, o której tutaj opowiada sam autor:


Co prawda nie uczyłem się dzięki niej języka ale potwierdzam, że to jest SRPAWDZONY sposób :)

książka naprawdę dobra, nawet niech efekt przyniesie część wskazówek z tej książki to naprawdę sporo ułatwi naukę. Wiem na swoim przykładzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...