Skocz do zawartości
Wasilewski Warsztat


E46 320ci ,m52b20TU


dejwit

Rekomendowane odpowiedzi

Witam , ostatnio zakupiłem e46 320Ci z 99 roku ,generalnie auto ok nie bede sie rozpisywał.Poza jedną rzeczą...Nie jestem pewny ale wydaje mi się ze pada mi panewka :( Na samochodach znam się co nieco (co nie znaczy ze jestem mechanikiem).Samochod na wolnych obrotach chodzi rowno nic nie stuka nie puka nie faluja obroty no nic kompletnie.Kiedy sie nagrzeje po przekroczeniu 1500rpm (okolo) zaczyna cos jakby postukiwac? ale z dolu silnika :/ kiedy mam go na wyzszych obrotach (od okolo 4tys) juz tego jakby nie slychac a jak juz to silnik to zaglusza i nie slysze tego.Niestety niemam nagrania jutro wrzuce.Wiem ze troche troche to chaotyczne co napisalem ale mysle ze sie połapiecie.Dacie mi jakby wskazowki jakie sa objawy zuzytej panewki? na yt jest pelno filmikow ze zużytą panewką ale u mnie az tak nie napieprza a na wolnych obrotach w ogóle.Za kazdą podpowiedź z góry dzieki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chłopaki z góry zaznaczam zebyście mnie nie wzieli za idiote wiem co słyszalem dzisiaj po lekkim piłowaniu po pracy (ganiałem sie z audi na obwodnicy :) ) podjechalem pod dom i chcialem Wam nagrać jak puka i co? nic kuźwa nie puka juz a dałbym 99% ze panewka pada.. niewiem sam już co myśleć o tym samochodzie..pukanie bylo dosyc charakterystyczne ale tak jak opisywałem na wolnych obrotach tego nie słyszalem.Wiem ze panewka jak zacznie pukac to juz nie przestaje wrecz przeciwnie nasila sie halas.. wiem ze to wróżenie z kart ale macie jakis pomysl co moglo pukać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wgl zacznijmy jaki olej lejesz i kiedy zmieniales ??

 

Jak mialem poprzednia to tez mi cos halasowalo troche na dole ale to bardziej na tylach silnika coś jak skrzynia/dwumas czy coś tamtędy ale jezdzilem i nic sie nie dzialo, zrób PORZADNE płukanie silnika, zalej dobry olej i sprawdz efekty

Edytowane przez Xaime91
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

no wiec po dluzszej przerwie jestem, napisze co bylo a raczej co napewno nie bylo.Wiec tak, wymienilem juz olej w silniku ale to nie jest istotne.To terkotanie/klekotanie nie ustąpiło mozna wrecz powiedziec ze sie pogorszylo.Niewiem dlaczego wczesniej tego nie sprawdzilem ale kiedy wcisne sprzeglo automatycznie przestaje klekotac...Pierwsze co do glowy przychodzi to dwumas lecz sprzeglo moim zdaniem dobrze sie spisuje nie slizga nie szarpie mozna normalnie ruszac i jezdzic na samym sprzegle.Jedyna rzecz jaka mnie zastanawia to ta że ze wrostem obrotow bardziej klepie.Pare rzeczy juz porobilem w tym aucie ale tego jeszcze nie ogarnalem bo ciagle praca..Co o tym myslicie? lozysko oporowe sprzegla cos innego moze byc? 

20180423_224816.mp4

Edytowane przez dejwit
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam to samo w E39 m54b30. Co ciekawe, przekładałem silnik wraz ze skrzynią z mojego poprzedniego auta, z e46 i tam nie było tego dźwięku, sprzęgło było wymieniane ze 20k km wcześniej. Jedynie co mi przychodzi do głowy to właśnie łożysko oporowe, albo coś związanego z wysprzęglaniem może. Skrzynia i sprzęgło to samo co wcześniej, jedynie była ściągana skrzynia przy wyjmowaniu silnika z e46. Jeszcze zauważyłem, ze jak delikatnie puszczę pedał sprzęgła, to tego grzechotania nie słychać. Jak puszczę szybko to grzechocze nawet na obrotach jałowych, z dodaniem gazu nasila się.

Edytowane przez Andrii
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli dokladnie tak jak u mnie ale to co najbardziej mnie zastanawia to fakt ze temperatura silnika ma na to wplyw jak jest zimny to klekotanie jest wyraźnie cichsze.Niemam pojecia jak to sie ma do tego ale tak jest czekam na kogos kto rozwiazał ten problem.Póki co narazie nie moge dac samohodu do mehanika :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...