Skocz do zawartości
Wasilewski Warsztat


Rekomendowane odpowiedzi

Wg trzeba "ratować" takie auta, nawet jeśli nie były one kiedys szczytem technologii czy obiektem marzeń. Poprostu odchodzą, dlatego trzeba je ratować tak jak sie to robi z zabytkami, budynkami czy np obrazami. gdyby nie przeszłosć nie byłoby teraźniejszości więc trzeba mięć do niej szacunek i pielęgnować ją.

Sam kupiłem duzego Fiata po to by odrestaurować, by wyglądał jak oryginał, bym mógł do niego podejśc, odpalic, posluchać silnika, wyskoczyć nim kiedyś na działke czy na lody do miasta bo kiedys może byc za poźno i bedziemy ogladać te pojazdy tylko na zdjęciach tak sie oglada dzisiaj wymarłe gatunki zwierząt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytam bo mam okazje tanio, po blisku kupić ten model tylko że do renowacji, martwi mnie tylko instalacja LPG i ubezpieczenie ponieważ poprzedni właściel nie opłacał OC od kilku lat i nie wiem czy jako nowy nabywca nie będę musiał tego zapłacić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

minimum kupujesz na 1miech- ale nie opłacalne, 99% polski kupuje w 2 ratach.

Ja by ogółnie nie wyrejestrowywał na czas remontu- no chyba ze masz zamiar lata to robic to co innego.

Jak wyrejestrujesz to później mogą byc problemy z rejestracją- u nas w polsce wszystko jest możliwe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a na ile kupic te OC , warto go opłacić na jak najkrótszy czas a potem chwilo wyrejestrowac na czas remontu ?

Wiele bym dał, żeby to było mozliwe - niestety nasz piękny kraj nie oferuje takiego "ficzera":x

Jest tylko mozliwość:

1. przerejestrowac - czytaj sprzedac/kupic,

2. zezłomować i dopiero wtedy wyrejestrować :(

Life is brutal!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zadzwoń do swojego urzędu komunikacji i się dowiedz czy to prawda - jeśli tak to jakie warunki muszą być spełnione? Bardzo mnie to zaciekawiło co napisałeś choć ja jestem sceptycznie nastawiony, od ponad roku buduje auto, a OC niestety trzeba bulić...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W wyniku nowelizacji ustawy prawo o ruchu drogowym (Dz.U z 2004 Nr 92 poz.884) w dyspozycji art. 78a z dniem 1 stycznia 2005 r. wprowadzona została nowa instytucja - czasowego wycofania pojazdu z ruchu.

Czasowe wycofanie pojazdu z ruchu dotyczy wyłącznie określonych kategorii pojazdów tj.

samochodów ciężarowych i przyczep o dopuszczalnej masie całkowitej od 3,5t;

ciągników samochodowych;

pojazdów specjalnych;

autobusów.

Do wydania decyzji w tym zakresie uprawniony jest właściwy starosta na wniosek zainteresowanego podmiotu. Właściciel pojazdu czasowo wycofywanego z ruchu zobowiązany jest uiścić opłatę, złożyć w starostwie do depozytu dowód rejestracyjny pojazdu i tablice rejestracyjne a także odpowiednio zabezpieczyć pojazd. Pojazd może być czasowo wycofany z ruchu na okres od 2 do 6 miesięcy. Okres ten może być jednorazowo przedłużony, jednak łączny okres wycofania pojazdu z ruchu nie może przekraczać 9 miesięcy w roku.

link: http://www.rzu.gov.pl/skargi/najczestsze-problemy/Obowiazek_ubezpieczenia_OC_posiadaczy_pojazdow_mechanicznych_czasowo_wycofanych_z_ruchu__56

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

są tematy ale na innych forach (Mercedesa) jak zrobić żeby za auto nie płacić OC

auto nine musi byc zarejestrowane jako zabytek

jedynie musi byc wpisane do krajowego rejestru zabytków

blachy zostają białe, oc nie płacisz

ale temat jest długi lepiej poczytac tam i pytac ludzi co to robili

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet jak by wyrajestrował i za 1/2 latka szedł zarejstrowac po remoncie to nie wiadomo czy przepisy sie nie zmienią i coś nie powymyślają i bedzie d*** z fury.

Znajomy na w szopie opla mante pierwszy model- bez OC stoi ok 15lat, a w czasie remontu pamiery gdzieś poszły i samochód stoi nadal do puki znajdzie sie kasa na remont i na zachód pojedzie a tam nie ma takiej biurokracji jak u nas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...