Skocz do zawartości
Wasilewski Warsztat


Różne sposoby na wyciszenie mostu


DIEGO E30

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,znacie moze jakies głupkowate(ale możliwe) sposoby na wyciszenie mostu?

1.Dosypanie trocin ,ten patent do mnie jakos nie dociera.

2.Nabicie mostu smarem ,ponoć pomoaga ,ale nie wiem na jak długo.

Przerabiał ktoś juz coś takiego?wymieniłem pare sztuk u siebie i cały czas szumi wiec zastanawiam sie nad innymi sposobami.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skoro wymieniłeś już kilka sztuk to może masz do wymiany łożyska w tylnych kołach.

Ja jeżdżę E30 5 LAT i nigdy mi nie szumiał most bo zwyczajnie raz na 2 lata wymieniałem uszczelniacze i olej........

Co do sposobów.....

Dosypywanie trocin???? Buhahahaha :lol::lol::lol::lol::lol:

Nawalenie smaru????? BUHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHA......... :lol::lol::lol::lol::lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie cały tył jest zmieniony,a pewnosc co do mojego mostu mam taką ,że odkrecilem półoś na kanale ,a kumpel gazował w czasie ,gdy ja przyłożyłem ucho do dyfra i szmer wyraznie od niego dochodził.Jeszcze sie zastanawiam czy czasem od skrzyni nie przenosi sie na tył.

Wiem,że sposoby są durne ,ale tylko o nich słyszałem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciezko znalesc nie szumiacy most do e30... dlugo szukalem cichego... probowalem z takim srodkiem jak bilnstein czy jakos tak ale jest drogi (dostepny na allegro) ucisza most ale to rozwiazanie na powiedzmy 30-50tys pozniej most dostaje luzow....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zatem może warto by zadać pytanie co powoduje szumienie mostu?

Może u mnie też szumi ale ja tego nie zauważam?

W każdym razie szum może być wynikiem zużycia jakichś elementów mostu.

Nigdy nie rozbierałem mostu więc nie znam dokładnie jego konstrukcji ale może szumi łożysko na osi którą przykręcasz do wału?

Mam swój stary most 4.10, który wg. mnie nie szumiał. Jak chcesz to mogę go pożyczyć ew. odsprzedać gdyby Ci odpowiadał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć Wszystkim!!!

Co do różnych sposobów wyciszania mostu to nie znam żadnego, ale słyszałem ciekawą historię, która przytrafiła się mojemu kumplowi. Kupił e30 do zrobienia driftowozu, wrzucił duży silnik, zmienił zawias i wziął się za zrobienie elektro szpery. Rozkręcił dyfer a w środku znalazł skórkę od banana hehe ;p Nie mam pojęcia czy poprzedniemu właścicielowi banan służył do wyciszenia dyfru ale kumplowi już się nie przydał ;D

Pozdrawiam <bmw_1>

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...