Skocz do zawartości
Wasilewski Warsztat



Importer

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam prosbe do wlascicieli E38 725 TDS i 730D. Poszukuje informacji na temat dopuszczalnej masy calkowitej przyczepy z hamulcem. Pozycja O.1 w dowodzie rejestracyjnym. Wiem, ze 740d ma 2100, ale nigdzie nie moge znalezc informacji na temat 725 i 730. Z gory dziekuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiedz to psom:) Rzeczywistosc wyglada troche inaczej.Podam Ci na swoim przykladzie- mam e-34 tds, masa wlasna auta 1480kg, a wiec majac pasazera i do tego troche bagazy to rzeczywista masa bedzie okolo 1900-200kg, ale w dowodzie mam wpisane, w pozycji O.1, 1500kg. Mam lawete, ktora wazy 500kg, ladownosc ma 1500kg, a wiec dopuszczalny ciezar lawety to 2000kg i psiarnia sie czepia nawet, gdy jade z pusta laweta! Wiem, ze mozna sie z nimi o to sadzic i sa na przegranej pozycji, znam takie przypadki, ale jak mam sie "szarpac" ze smierdzielami to wole dac mu 100zl i liczyc na to, ze kupi sobie za to cos co mu zaszkodzi:D Jadac przez niemcy nie ma zadnych problemow jezeli auto na lawecie nie przekracza 1000kg. Prawo jazdy natomiast to pierwsza rzecz jaka wolaja po jednej jak i po drugiej stronie granicy, ale mnie nie dotyczy, mam caly alfabet.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patrza tylko na to co jest w dowodach rejestracyjnych i wychodza takie glupoty, ze jadac z przyczepka ktora ma DMC 1500kg i rzeczywista MC 1500kg jade legalnie, a z pusta laweta, ktora ma rzeczywista MC 500kg juz nielegalnie. To jest luka, ktora wykorzystuje policja, bo w dow.rej. auta jest "dopuszczalna masa calkowita przyczepy z hamulcem", a powinno byc "dopuszczalna rzeczywista masa calkowita przyczepy z hamulcem" i byloby wszystko jasne. Jak pisalem, znam przypadek, gdzie kierowca sie odwolal do sadu i wygral, ale to kosztuje duzo czasu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...