Skocz do zawartości
Wasilewski Warsztat


Rekomendowane odpowiedzi

Co to znaczy za duzo na klimie, jakie ma to znaczenie. A jak jezdzisz na obieguzamknietym to tez kompresor sie zalącza, pracuje jak na klimie wlaczonej.

Ja mechanikiem nie jestem. Druga sprawa że wydaje mi się że przy śnieżce me chyba większe obciążenie kompresor niż bez niej.

A z tym milimetrem lekko odchylonym to przyznam że to dziwna sprawa. Miałem e34 też równy pion. Może to też wynika z tego że patrzycie pod kątem na tą kreskę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie pionowo stoi kreseczka w korkach , gdy jezdze jest troche ponizej ...

Wisko wyje i wyje :)

Termostat niedlugo idzie do wymiany i nowy plyn bedzie oraz plukanie chlodnicy , wiec wroci wszystko do normy jak orginal bum cyk cyk ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli odchyla się o ten milimert i wyskakuje komunikat to radził bym zawieść auto do specjalisty. Może to wróżyć:

- zapowietrzony układ;

- pęknięta chłodnica;

- pompa wody do wymiany;

- termostat do wymiany;

- uszczelka pod głowicą;

- pęknięty blok;

- nieszczelny układ chłodzenia;

- visco

Wydaje mi się, że:

-jeśli pękła chłodnica, blok, uszczelka pod głowicą lub układ jest nieszczelny

-- to powinien tracić płyn - a sęk w tym że nie traci ani kropli.

-jeśli uszczelka lub pęknięty blok -- to bedzie płyn chłodniczy w oleju i odwrotnie

-- sprawdzałem oba te płyny i sprawdzam codziennie od dwóch tygodni - wszystko w normie.

- visco też sprawdzałem - na zimno luźne, na ciepło stawia mocny opór

(sprawdzałem dla porównania w dwóch E-30 - w jednej było prawie nowe visco

i siła oporu jest podobna)

Pozostaje więc:

zapowietrzony układ lub termostat do wymiany -- układ był odpowietrzany przed

zimą i sprawdzany termostat przy okazji wymiany płynu chłodniczego - ale kto to wie???

Może to pompa wody -- czy da się to jakoś sprawdzić samemu - może po twardości węży

z płynem chłodzącym???

Z drugiej jednak strony ciekawi mnie to zdjęcie - bo może tak ma być ??? (mam M30):

http://forum.maxbimmer.pl/tematy1/wskaznik-temperatury-vt1402.htm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...