Skocz do zawartości
Wasilewski Warsztat


Rekomendowane odpowiedzi

Szykując felgi do sezonu zauważyłem, że się utlenia aluminium. Czy jest jakis sposób by sie tego pozbyc? Nie wiem dobra pasta do felg i jechane czy cos innego?

Tak to wyglada

P1010107.jpg

P1010108.jpg

P1010109.jpg

P1010110.jpg

P1010111.jpg

P1010107.jpg

P1010108.jpg

P1010109.jpg

P1010110.jpg

P1010111.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość staszek

widze u ciebie ze to jest lico kopiowane musisz znales firme gdzie mozna dac do ponownego kopiowania lica a potem cała felga do pokrycia klarem a najlepiej na proszek bezbarwny bo proszek jest twardszy od zwykłego klaru

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli takie kwiatki dzieją się pod lakierem bezbarwnym to muśze przyznać że chemiczne przygotowanie powierzchni przed malowaniem było gorzej niż kiepskie.

Czy ta felga to chińczyk?

Warstwa chemiczna antykorozyjna utrzymuje felge bez korozji nawet jak odpadnie lakier i to przez spory czas.

Nie stosuj NaOH bo to będzie koniec felgi a i kwas azotowy na niewiele sie zda więc pozostaje mechaniczne usunięcie póki płytko.

Myślę że toczenie po licu,kopiowanie będzie drogie(jeśli zrobi to specjalista)lub ryzykowne jeśli to będzie toczenie na własną ręke.

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość staszek

zgadzam się z dzikim kopiowanie morze byc drogie a jakbys całe fele dobrze wyszlifowałi jeszcze raz pomalował poprostu prysnąc na inny kolor napewno to będzie najtansze rozwiąznie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to lipsztyk, zobaczymy co się bedzie działo. Czy oryginał to nie wiem, znajomy gumolep twierdzi że tak(?), ale nie traktuje tego poważnie. Popytam jeszcze jakiegoś dobrego fachmana jak znajdę czasu troszke.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja bym je spolerował tylko z tym wiąże się większa dbałość o felgę.

Ryzyko jest duże bo podejżewam że to jest chińczyk więc lakier na łączeniu granicy powierzchni polerowanej i lakierowanej będzie odłaził jak wściekły skoro juz to się dzieje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nic, zobaczymy Panowie. Może to bedzie dobra okazja do pomalowania felg, chyba jedyne rozsądne wyjście. Narazie pocieszam się tym, że jak felga jest na aucie to trzeba się przyjzec by to zauważyć. W sumie jedna fela ma wiecej tego dziadostwa a pozostałe 3 sa w lepszym znacznie stanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Mordulec

Może nie będzie tak źle .... z tego co pamiętam to u mnie w E30tce też tak się zaczęło ale przez 5 lat postęp tego był niewielki .... moim zdaniem najczęściej lakier odłazi od jakichś mechanicznych czynników czyli uderzenie np jakimś kamieniem .... i potem coś takie pojawia się po myciu na myjni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak jak piszą koledzy klar Ci zszedł i bedzie ci sie utleniać felga, daj do jakiegos dobrego lakiernika to ci zetrze klar i położy nowy. Klar Ci zszedł z felgi ponieważ był jakis ubytek na lakierze np. od kamyczków i tak sie dzieje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...