Skocz do zawartości
Wasilewski Warsztat


Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie <bmw_3>

Długo czasu się nie udzielałem na forum ponieważ jestem na ostatnim roku studiów magisterskich mam jednak nadzieję że mi pomożecie bo zawsze czułem się miło na tym forum <bmw_2> choć niestety temat nie będzie dotyczyć samochodu marki BMW.

Mam pytanie do Was co można zrobić z lakierem żeby wyglądał tak jak wcześniej - możecie zobaczyć tutaj (nie trzeba się logować ) :

http://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?p=1639337#post1639337

Na chwilę obecną po 1 wizycie w Myjnia bezdotykowa Wroclaw Ul. Krakowska 98 wygląda tak że aż mi serce pęka :( najlepiej wygląd całego samochodu oddaje widok maski - niestety zdjęcia słabej jakości bo robione telefonem. Samochód całkiem stracił kolor i połysk i jest taki matowy i blady.

201106041228.th.jpg

201106041226.th.jpg

201106041227.th.jpg

201106041230.th.jpg

201106041229.th.jpg

Proszę o porady co można z tym zrobić bo właściciel mnie zbył że to pierwszy taki przypadek i że to nie jego wina. Za każdą uwagę i wskazówkę będę niezmiernie wdzięczny. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To wygląda na jakiś środek chemiczny, żrący płyn do mycia, czy coś takiego. Na pewno możesz zrobić polerkę. Na początek weź miękką szmatkę, trochę wody i pastę polerską ( nie Tempo) i przepoleruj np.kawałek błotnika. Jeśli odzyska połysk, leć dalej. Po polerce dobre mleczko nabłyszczające i będzie cacy. Chyba że to jakiś wosk jest na aucie który trzeba szmatką przetrzeć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kup pastę G3 firmy Farecla, swietny środek do polerowania, nie nalezy do najtańszych, ale jest dobra. Tam gdzie kupisz pastę spytaj o mleczko do lakieru. Możesz też kupić pastę np. Gold Car, tańsza, też niezła, jest wiele dobrych środków, ale nie polecam Tempo, bo zedrzesz sporo lakieru i możliwe że narobisz rys, a nie o to chodzi przecież.

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak Kasię odpowiednio sie ubierze i posadzi na masce to będzie połysk jak cholera :) A powaznie to z tego co wiem glinką oczyszczasz lakier, przed polerowaniem lub woskowaniem, zeby nie było smoły, owadów, zaschniętych soków z drzew. Jeśli przelecisz glinką lakier, a później położysz wosk to pewnie będzie połysk. Glinka rzekomo jest o tyle lepsza od polerki, że nie "scina" lakieru tylko zbiera brud. Ale jeśli lakier jest stary matowy to nic mu to nie da, trzeba później zrobić polerkę, woskowanie i będzie pięknie. A le pytasz o 323i?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...