Skocz do zawartości
Wasilewski Warsztat


Rekomendowane odpowiedzi

Wiecie co mam pod maską bezdasznika, ale pytanie zadaję bo mnie męczy i chodzi mi to po głowie czy robić:

Co bym miał do wymiany by chulał u mnie 2,8 silniczek?

Wiadomo że silnik, komputerek :)

Osprzęt jest taki sam- alternator, chłodnice, skrzynia, wał, dyfer?

M50 czy M52?

I pytanie ważne:

Jak rozpoznać silniki M52B20, M52B25, M52B28 i to samo z M50?

Wygląd maja taki sam- a różnice zewnętrzne są jakieś?

Chodzi o to że nawet jak bym sie skusił na swapa to żeby ktoś mi nie wcisną 2,0 lub 2,5 zamiast 2,8 :)

Ile teraz kosztuje swap z M52 na M50/M52- podją by się tego ktoś z was?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tutaj moize troche info znajdziesz:

http://bmw-klub-poznan.pl/viewtopic.php?t=3382

http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=1&t=100243&start=0

Nie wiemj czy sa jakiekolwiek roznice na pierwszy rzuty oka miedzy m52'ami. A nie mozna po numerach czesci dojsc do tego co to za silnik? (glowica, przeplywka itd?). Chiccoo, nie lepiej ci znalezc jakiejsc rozbitki z dobrym silnikiem? Wtedy masz podwojny wydech w 2.8, papiery, numer VIN fury itd i wiadomo co to sa silnik tam lezy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o róznice to M52 ma aluminiwy blok. We wcześniejszych modelach M52 niewłaściwa eksploatacja i zła jakość paliwa mogła powodować wycieranie się gładzi cylindrów.

W listopadzie 1998r wprowadzono ulepszenie w postaci tulei cylindrów wykonanych ze stali prze pozostawieniu alu bloku.

Zatem jak M52 to po listopadzie 1998r

Dodatkowo polecam Bi-Vanos'a jeżeli autkiem śmigasz rekreacyjnie a tylko od czasu do czasu upalisz trochę Pb.

Ciągnie już 1200 rpm'ów i jeździ się prawie jak dieslem ale z większym zakresem obrotów :D

Warto posłuchać nagrzanego silnika jak juz ma temperaturę pracy. Wyłącz włącz i poczekaj 2-3 min. Jak nie rzępoli to napinacz łańcucha jest ok. Jak rzępoli to będzie do wymiany.

Inna bolączką mogą być o-ringi vanosów ale to jest łatwe do ogarnięcia ;)

P.S.

jak byś potrzebował pomocy przy "obsłuchaniu" M52TuB28 przed zakupem to daj znać. Chętnie pomogę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...