Skocz do zawartości
Wasilewski Warsztat


Rekomendowane odpowiedzi

Siema Panowie,

jako,że touring będzie się kłaniał teraz matce ziemii,to mam prośbę-jakie spężyny i amortyzatory polecacie?

W sumie to obniżę chyba tylko przód.43mm?

Wszelkie rady/sugestie mile widziane.

Pozdr

Aha,by nie robić niepotrzebnie drugiego tematu-http://moto.allegro.pl/komplet-zestaw-bmw-e34-wahacze-laczniki-gumy-sta-i2115194434.html

ma coś takiego sens?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:mrgreen: za tyle elementów za mała cena więc pewnie tandeta :) ja w swojej e34 2,5 tds sedanie miałem wsadzone tylko czerwone sprężyny HR bodajże coś około -40/-40 a amorki zwykłe i nie narzekałem na komfort jazdy i przyczepność ale polecam wsadzić komplet sprężynki i amorki koszt nie będzie przekraczał 800zł za nowe TA-TECHNIX

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak wyglądał mój turas a jest prawie taki jak twój :) tyle że koła miałem 18'' -40/-20 na standardowych amorkach:)

a ten komplecik co pokazałeś to nic dobrego... jeśli chcesz tym autem jeździć to jedź na diagnostyke wytrzepią Ci całe auto i będziesz wiedział co i jak.. i to co ma luzy wymienisz na markowe cześci i będzie gitara:):dance:

dsc0059fe.jpg

Shot at 2011-04-24

dsc0054mg.jpg

Shot at 2011-04-24

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sory Wilkov za off topa:):lol:

ale nie powiem auto pięknie utrzymane.

gdzieś ty taką perełke wyrwał i za ile

gdzie to w Łodzi... i już sprzedałem w maju zeszłego roku do częstochowy:)

za ile to jedno a ile włożyłem to drugie!!:)

jakby dyzia byłej przód poszedł z 2 cm w dół to by było chyba idealnie....

no powiem że może i tak ale niewiem czy za mało by nie było!!:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siema Wilkov :D

Niestety turas jest autem użytkowym,zatem nie może bać się progów zwalniających:)

To po cholerę w ogóle chcesz coś obniżać?? Nie rozumiem. Zwłaszcza że wiem, że dużo jeździsz.

Zrób e34 do jeżdżenia tak jak jeździło do tej pory :P

Do takich zabaw w obniżanie kup sobie E30 już po swapie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyziu-a dało się tak jeździć?Niestety turas jest autem użytkowym,zatem nie może bać się progów zwalniających

oczywiście że dało się tak jeździć i to bardzo fajnie:) nie jest to gleba aby trzeć miską (bo m50 ma to do siebie że ma nisko dosyć miske:)

ale był mały niedosyt dlaczego tylko 4cm w dół??? hmm troche mało mogło by być z 6:) ale wtedy było by tak jak Dziki miał czyli przy szorowanie miską co w rezultacie trzeba było spawać!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale był mały niedosyt dlaczego tylko 4cm w dół??? hmm troche mało mogło by być z 6 ale wtedy było by tak jak Dziki miał czyli przy szorowanie miską co w rezultacie trzeba było spawać!!

Dyziu ja sie w spawanie nie bawiłem-uderzyłem kilka razy aż się posikała i wymieniłem michę własnoręcznie(fak 5h wkur..ania).

Przy glebie -60 zakładanie kół 17-18 cali podnosi michę realnie wyżej od strefy zero:)-kwestia tylko ile da się wejść od góry w nadkole.

Z punktu widzenia użytkowego -Wilkov- nie kładź jej tak nisko.

Przy 15 calach i miałem miskę na tyle nisko ,że co chwilę gdzieś się przeszurała/do podziemia wielu galerii był kłopot a przez progi zwalniające w kość dostały progi e34 zaraz za przednią osią.

Latem przechodze na 17tki więc będzie troche mniej ryzykownie a w zimie uważam-jak walnę jeszcze raz to podnoszę lochę do standardu.

miska w m50 (przynajmniej u mnie jest 1,5 cm poniżej dolnej linii zderzaka przedniego-fest wnerwiajace jak podjeżdzasz do krawężnika na parkingu przodem- zderzak nie szurnie a zatrzymujesz się na misce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyziu ja sie w spawanie nie bawiłem-uderzyłem kilka razy aż się posikała i wymieniłem michę własnoręcznie(fak 5h wkur..ania).

pardom..............:) wydawało mi się że spawałeś:) ale to już prawie rok temu o tym Rozmawialiśmy więc mogłem coś zapomnieć:) hehe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak Dziki pisze, na 17,18 cali powinno być spoko, ale to latem. A przyjdzie zima, zimówek pewnie nie masz 18", więc auto idzie jeszcze w dół, a michą cały czas po śniegu jak jest zasypana droga :P

Do czego pije? Gwint ! :D (pół żartem, pół serio, ale może być problem ) ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wilkov, a tak sie spytam. Masz nivo u siebie, czy one w m50 nie wystepowaly? Pytam sie bo tez mialem checi w mojej bylej 530 turasie na obnizenie, ale nivo mialem wpakowane z tylu. Ja osoboiscie mysle, ze to ze jezdzisz ja na codzien nie skresla obnizenia, tylko niech twoje fantazje ciebie nie poniosa i nie glebuj o 60mm :) Mysle, ze 40/30 jest maks ile powinienes pojsc jako kompromis miedzy wygoda a wygladem. Druga sprawa, jesli juz obnizysz, koniecznie zakladaj oslone miski olejowej. Ja za oryginal z ASO zaplacilem cos kolo 550zl brutto jesli dobrze pamietam, dobra inwestycja i moze zaoszczedzic ci niezlego bubla. I Wilkov, jesli szukasz wygladu - po pierwsze zaloz sobie jakies ladne 17 calowki ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Woz-myślałem o 35mm na przód tylko...nivo w moim aucie jest dyskusyjne-nie "czułem"tego klasycznego pompowania,choć płyn od wspomagania mam jakbym miał z nivo.

Ładne 17stki powiadasz...ano były ładne sznycle we Wro,ale musiały pójśc w obieg ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Woz-myślałem o 35mm na przód tylko...nivo w moim aucie jest dyskusyjne-nie "czułem"tego klasycznego pompowania,choć płyn od wspomagania mam jakbym miał z nivo.

Ładne 17stki powiadasz...ano były ładne sznycle we Wro,ale musiały pójśc w obieg ;)

Woz nivo w m50 jak najbardziej i nie tylko w turasach ale i sedanie, przykładowo moja czarna 520 miała sprawne i jeździło się bardzo przyjemnie, ktoś mógł by powiedzieć że tego nie czuć ale czuć i to bardzo, zwłaszcza jak trzeba zjechać z kompletem pasażerów z krawężnika :)

Nie trzeba czuć pompowania chociaż czasem słychać jak pompa dobija ciśnienie(takie krótkie bzyczenie po uruchomieniu silnika), jak chcesz wiedzieć czy masz to zerkniesz na amorek i widzisz czy jest z nivo czy bez :)

Co do siedemnastek to mi jakoś zawsze udaje się coś ciekawego przygarnąć;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lucius-a moze Twoj magiczny garaz zrobil sie mnie magiczny i sznycle tam sie nie mieszcza?:)albo jakas daytona jest nieużywana?:)

dobra Panowie-tak konkretnie-firma TA-TECHNIX?jakos nie kojarzy mi sie za dobrze,ale chyba ktos od nas latał na tym?Na allegro nic ciekawego w sumie nie znalazłem;/Czy dać zwykłe amortyzatory i spęzyny sportowe z przodu -35mm?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...