Skocz do zawartości
Wasilewski Warsztat


Rekomendowane odpowiedzi

Chciałbym aby wszyscy dbający o opony podzielili się z Nami jakimi preparatami dbają o gumę opon chodzi tu o to by dowiedzieć się,które preparaty są najtrwalsze i nie schodzą np po umyciu auta,nie przyciągające kurzu najlepiej i po których guma będzie czarna a nie świecąca jak lustro...

Do tej pory używałem plaka do opon i było ładnie ale na krótko. <bmw_1>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 57
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

BLAG firma autoland, czernidło do opon w sprayu. Ponoć konserwuje, zapobiega pękaniu opon, a na pewno nadaje fajny czarny kolor. Trzyma się do kilku myć, w zaszdzie jak nie pucujesz gąbką i jakimś agresywnym płynem to na długo, np.myjką ciśnieniową (karcher'em) zmywasz brud bez użycia żadnych płynów i dalej jest czarna opona. Na opakowaniu chwalą się, że rekomenduje goodyear. Jak robiłem w warsztacie to też często plak szedł na wszystko w aucie, opony, wszelkie plastiki, ale lepi sie kurz do tego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czechu a co takiego sie wydarzyło? Ja tego używałem kilka razy w zeszłym roku i dawało radę na bumie i na focusie. Nie zjadło Ci chyba opon? ;)

P.S. w obu autach mam nówki opony, Nie wiem jak na używane to działa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja używałem Seria EXTREME NANO-TECH - EXTREME NANO-TECH TYRE GEL - nanotechnologiczny preparat do konserwacji i pielęg - Turtle Wax

Opona wyglądała lepiej, jak nówka, choć nie świeciła się, jak psu wiadomo co :biggrin: Ale żeby się trzymało, trzeba było naprawdę dobrze oponę wymyć. Utrzymywało się przez jakieś 3 mycia na karcherze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaraz po umyciu tego uzywalem, nie wiem, moze ja mam jakies inne odczucia :D ale Sunnycar wg mnie najbardziej daje rade i tego sie bede trzymal :) chociaz nastepnym razem dla sprawdzenia kupie Sonaxa, bo koles mi wczoraj polecal, z ciekawosci sprawdze. Na pewno minusem Sonaxa, jest jego pojemnosc, ogolnie Sonax robi szpraje na 3 czyszczenia takiego auta jak E60 i przyznam, ze jest to troche irytujace :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem w sieci carefur autoland do opon polecany przez goodyear cena ok 12 zł zrobiłem oponki letnie z jednej strony i zimowe z obu stron bo chowałem je już i skończył się spray...Więc stawiam,że cały wystarczy na 3razy zrobić cztery koła porządnie :)

Minęło dwa dni,jeden dzień padał deszcz i powiem wam,że jak na razie efekt pozostał a oponki są czarne,lekko błyszczą ale nie przywiera do nich kurz.

Polecam <bmw_1>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A gumowe dywaniki jak czyscicie?

Jak mają wyglądać jak nowe, to najpierw wiadomo odkurzam, potem myję wodą z szamponem lub płynem, a na koniec pianka w spraju do np. opon. Na koniec wycieram na sucho. Wtedy nie świecą się jak psu jajca i wyglądają jak nówki sztuki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...