Skocz do zawartości
Wasilewski Warsztat


BLOS


Dawid325

Rekomendowane odpowiedzi

BLOS zamiast mieszalnika to zawsze jedna zwężka mniej w dolocie i powinno być lepiiej :mrgreen: dlatego zakładanie go nie jest takie całkiem bez sensu. Sam zastanawiam się nad tym, chociaż jak na razie dobrze mi śmiga na mieszalniku, tak przynajmniej mi się wydaje :roll:

Do blosa trzeba mieć dobry parownik z zapasem mocy ale gaz gazem na benzynce silniczek inaczej gada :mrgreen: bmw_beer

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 55
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

BLOS zamiast mieszalnika to zawsze jedna zwężka mniej w dolocie i powinno być lepiiej :mrgreen: dlatego zakładanie go nie jest takie całkiem bez sensu. Sam zastanawiam się nad tym, chociaż jak na razie dobrze mi śmiga na mieszalniku, tak przynajmniej mi się wydaje :roll:

Oczywiście że tak, ale miec BLOSA i jakąkolwiek jeszcze zwężke to troszkę mija się z celem, po to montuje się blosa by auto lepiej na gazie jeździło i po to by nie było utraty mocy na benzynie. Ekonomia lepsza nie jest, za to dynami ka lepsza ma być. pzdr :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

witam, temat blosa dobrze znam w moim poprzednim aucie Mercedes E-klase 2 litry 16v po zamontowaniu Blosa spadlo spalanie i skonczył sie problem z brakiem mocy na bezynie. Sam go regulowalem bez hamowni ale przy uzyciu sondy szeroko pasmowej Inovate. Teraz do mojego E30 tez montuje gaz 1 generacji :D z Blosem bez elektroniki taka jak do gaznika. Mam mozliwosc zrobić pomiary przed i po zamontowaniu tak wiec zapodam wykresy i zobaczymy co i jak. pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam sie nad zdjecie antybuma i rozwiercenia go maxymalnie aby nie zwezal dolotu powietrza co o tym myslicie ?? robil juz ktos taki experyment ?? a na blosa zbieram kase :) prosze o foto jak ma ktos blosa w e30 320 lub 325 na zwyklym filtrze powietrza :) czy cos musze ucinac ?? prosze o porady

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gdzieś czytałem, że blos bez elektroniki chodzi też dobrze, tylko wymaga regulacji najlepiej na hamowni. Wiadomo mniej elektroniki, mniej problemów. Blos z elektroniką to tak jak II generacji, jest jakaś centralka i coś tam steruje na podstawie czegoś. tak to wygląda:

http://www.motonews.pl/forum/?op=fvt&t=89597&c=0&f=38&19

Na alledrogo sprzedają te bez elektroniki. Który lepszy, nie wiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...
ile zaplaciles za wszytko czyli zalozenie blos i regulacja ?? i czy antybuma ci wywalili ?? czy pozostal ?? prosze o fotki jak zalozony jest blos w e30 320 ze zwyklym filtrem powietrza czy to sie pomiesci ??

Witam

Tak jak kol. Śruba założyłem BLOS'a+antybum na ul.Gazowej koszt 500 zł. (stan na dzień 31.01.2007r.) Teraz może o "doznaniach" dość odczuwalna zmiana dynamiki auta na benzynie i LPG (chociaż i tak będę musiał jeszcze pofatygować się na regulację gdyż bowiem moja beemka dość kiepsko chodziła na benzynie. Ale tutaj bardzo duży plus dla zakładu z GAzowej bo poinformowali mnie o tym i doradzili udanie się na diagnostykę. I tak się uparłem aby to cudo zamontować. Po montażu udałem się na diagnostykę i okazało się iż jest uszkodzona sonda Lambda i najprawdopodobniej przepływomierz ale to uda się dopiero zweryfikować po zamontowaniu nowej sondy. Teraz mam odpięty kabelek od przepływomierza i auto śmiga.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Pytanie do kol. zico i Śruba:

Czy na wezu gazowym miedzy parownikiem a BLOSem zamontowali Wam jakis zawor odcinajacy po przelaczeniu na benzyne? Chodzi mi o to, ze przy zapalaniu auta na benzynie (auto wczesniej bylo zgaszone na gazie) z powietrzem dostaja sie resztki gazu z parownika, auto czesto przez krotki czas zle pracuje, bo na gazie i na benzynie jednoczesnie. Normalnie (bez BLOSa) nie ma takich jajek, bo parownik jest wysterowany do skladu mieszanki i zostaja w nim relatywnie niewielkie ilosci gazu. Przy BLOSie parownik rozkrecony jest ma maxa, wiec w niektorych przypadkach taka przypadlosc wystepuje. Zawor odcinajacy, lub wysterowanie elektrozaworu w instalacji II generacji w tryb 0/1 podobno zalatwia sprawe.. Stad moje pytanie..

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co się dowiedziałem to blosa najlepiej zamontować między przepływomierzem a przepustnicą. Będe musiał to sprawdźić

mam pytanie: kto wie dlaczego mieszalnik standardowy jest zawsze przed przepływomierzem (może mierzy ilość gaz+powietrze i prawidłowo chodzi) a blos może być i musi za przepływomierzem. Czy to nie oszukuje troche przepływki. W końcu to tak jakby łapał lewe powietrze. :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie do kol. zico i Śruba:

Czy na wezu gazowym miedzy parownikiem a BLOSem zamontowali Wam jakis zawor odcinajacy po przelaczeniu na benzyne? Chodzi mi o to, ze przy zapalaniu auta na benzynie (auto wczesniej bylo zgaszone na gazie) z powietrzem dostaja sie resztki gazu z parownika, auto czesto przez krotki czas zle pracuje, bo na gazie i na benzynie jednoczesnie. Normalnie (bez BLOSa) nie ma takich jajek, bo parownik jest wysterowany do skladu mieszanki i zostaja w nim relatywnie niewielkie ilosci gazu. Przy BLOSie parownik rozkrecony jest ma maxa, wiec w niektorych przypadkach taka przypadlosc wystepuje. Zawor odcinajacy, lub wysterowanie elektrozaworu w instalacji II generacji w tryb 0/1 podobno zalatwia sprawe.. Stad moje pytanie..

Pozdrawiam!

U mnie niema żadnego zaworu na wężu pomiędzy parownikiem a BLOSem. Bo generalnie (z tego co mi wiadomo) jest taka zasada że powinno się gasić i odpalać silnik na benzynie, chociaż przyznam się szczerze że zdarza mi się gasić na gazie a póżniej odpalać na benzynie i niemam praktycznie żadnych problemów z pracą silnika na początku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moze ktos sprostować? to w końcu blosa zakładamy przed przepływka czy za przepływka bo sam juz nie wiem. mikser mam przed i nowego blosa tez zamiezałem wstawić przed a teraz to zgłupiałem. a jak jest z antywybuchem moze go lepiej załozyc tylko zdjać klapke a zostawic gumke i rozwiercic ile sie tylko da. planuje załozyc stozek do tego zakładał ktos? to jak to w końcu? moze jakies foty czy cóś

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

a jak osiagi przy 2.5 w blosie? kolega chce zalozyc sekwencje czy na sekwencji e36 2.0 bedzie szla lepiej jak na blosie? czy proponowal bys blosa?
do 2.0 w e36 najlepsza sekwencaj prawidłowo zalozona i wyregolowana! blos jest tez dobry zmniejsza strzelanie ale tez sie zdarzaja i zwieksza moc! ale policzyc zwykła inst. +blos daje nam sekwenceje prawie!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...