Skocz do zawartości
Wasilewski Warsztat


Jak zamotowac swoje radio w moim BMW ?


Rekomendowane odpowiedzi

  • 5 tygodni później...

Siema!

To ja odświeżę temat......

Wyciągał ktoś radio firmowe w e36 z 95 roku??

Pokrętło ściągnąłem, ale toto nie ten sam patent co w e39 :|

A coś mam chyba ze stykami bo czasami cała lewa strona mi nei gra, a jak dam za głośno to charczy(ciągle cała lewa strona) tak jakby własnie nie łączyło no i chciałbym to wyciągnąć żebytam przeczyścić styki, a i z czasem do wymiany na następne radyjko to tez się przyda taka informacja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drobna uwaga co do samodzielnego montażu. Jeśli nigdy tego nie robiliście i macie nikłe pojęcie (albo wcale go nie macie) to nie bierzcie się za to sami. Najprawdopodobniej trzeba będzie wlutować wtyczkę ISO w istniejące kable. Radzę zrobić to starannie i dobrze zaizolować miejsca lutowania. Nie łączcie przewodów poprzez zwykłe skręcenie, bo prędzej czy póżniej się rozkręcą i na pewno spowodują zwarcie. Widziałem i naprwiałem już kilak razy auta po pożarze wywołanym przez źle podpięte radio i nie jest to za ciekawy widok.

Przy instalowaniu wzmacniacza dochodzi jeszcze kwestia grubości niektórych przewodów (zasilanie wzmacniacza).

Pozostaje jeszcze kwestia podłączenia wszystkiego. Jeśli nie macie pewności które przewody połączyć z którymi to lepiej udać się do kogoś kto je naprawia, żeby powiedział co do czego niż próbować metodą prób i błędów bo bardzo łatwo coś spalić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam wlasnie taki problem niewiem jak mam zamatowac w swoim BMW radio :( Poprostu kupilem se fajne radio i niewiem jak go tam wlorzyc poprostu te oryginalne niumiem wyciagna :/ czy to trzeba rozkrecac cala deske ?? przy oryginalnym niema zadnych srubek itp. probowalem srubokretem to jakos na chama wyciagnac ale lipa, czy te oryginalne radio jest tam przyspawane czy co?? (do serwisu niezamierzam z taka pierdola jechac )

Widze ze kolega ma ten sam problem o ktory ja chcialem spytac.Z tym ze ja pozostane przy tym radiu,dokupilbym tylko zmieniare i jakis piecyk.Nie padlo jednak pytanie jak i ktoredy przeciagnac kable od radia do cd w bagazniku i tym samym do wzmacniacza?Ja mam baterie w bagazniku po prawej stronie wiec zasilanie chyba moglbym poniagac od niej.A swoja droga w miejscu cd nie widze zadnej kostki sluzacej do jej podlaczenia,wiec wnioskuje jak nie ma cd to bmw tez nie wlozylo kabla.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o obecność kabli, to musisz sprawdzić, czy za radiem nie ma jakiejs wolnej wtyczki, bo pomimo, że mie zainstalowano zmieniarki, to wiązka może byc uniwersalna i zawierać taki kabel.

Jeśli chodzi o prowadzenie kabli, to ciągnie sie je przy progach do tyłu. Oczywiście żeby nie było ich widać trzeba się trochę pobawić i zdemontować nieco tapicerkę.

Jeśli jest taka możliwość, to przewody od radia do wzmacniacza najlepiej poprowadzić przy progu, przy którym nie biegną żadne przewody (niestety w niektórych autach biegną one po obu stronach). Wtedy do wzmacniacza sygnał dochodzi bez zakłóceń. Zasilanie do wzmacniacza poprowadzić grugim progiem (jeśli akumulatro jest z przodu). Przewód zasilający i masowy powinny być dość grube, żeby wzmacniacz się nie dławił. Dobrze jest też zamontować kondensator (zwłaszcza przy wzmacniaczu dużej mocy).

Warto też zamontować bezpiecznik na przewodzie zasilania wzmacniacza - to czasami może uratować nasz piecyk przed spaleniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

aktualnie jestem na etapie poznawania mojego BMW.. w jednym 525TDS e34 mam jakies stare radio od renault ale posiadam jeszcze w garazu jeszcze jedno BMW 525TDS e34 z 95' tyle ze bez skrzyni biegow i popsutym silnikiem ale za to z radiem ktory posiada zmieniarke CD.. jakim sposobem moglbym wyciągnąc takie oto radio i wstawic do tego drugiego? czy jest mozliwosc zamotnowania zmieniarki gdzies w schowku a nie w bagazniku? bo niestety w tym sprawnym BMW nie ma w bagazniku wnetki do zmieniarki.. pozdrawiam P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...