Skocz do zawartości
Wasilewski Warsztat


Rekomendowane odpowiedzi

Klima działa ale chłodzi trochę słabiej niż wczesniej wiec chciałem ją dobić.Podjechałem do pierwszego warsztatu nabijającego klimy mechanik podłączył urządzenie i niestety maszyna zaczęła wydawać dziwne dźwięki i niby nabijała ale nie nabiła, mechanik nie wyglądał na rozgarniętego potem się okazało ze jest w zastępstwie a tak na prawdę jest wulkanizatorem. W drugim warsztacie objawy były te same. Mechanik stwierdził że może klima jest nieszczelna i dlatego tak się dzieje ale pokazałem mu ze klima działa i przyznał ze to w takim razie to nie nieszczelność jest tego powodem. Ma ktoś koncepcje dlaczego nie można nabić klimy ?

Znajomy stwierdził że w starych autach pojemność klimy była dość duża i tanie chińskie urządzenia które niestety są w większości warsztatów nie mają siły do nabicia takiej klimy, czy to możliwe ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

e30 rok to 1990 ale jak teraz zacząłem szukać to mogły być trzy rodzaje sprężarek na r134a , sprawdzałem przy ostatnim nabiciu zapłacone było za prawie ponad kilo tylko teraz czy jest ważne podciśnienie z jakim nabija się klimę

Edytowane przez drlubicz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj klimę można nabić albo bardziej dobić bez żadnego urządzenia wystarczy butla z freonem waga i odpowietrzone przewody z manometrami podpięte pod przyłącza serwisowe piszę w liczbie mnogiej bo są choć nie muszą być dwa, może być jeszcze tylko jeden :)

A waga się zgadza:) ostatnio pisałem coś na temat nabijania przy E36 wiec zaglądnij dział dalej wszystko będziesz miał jak na widelcu :) Pozdrawiam

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oj nie zgadza sie dirty ja podejrzewam ze on miał jak powinien to r22 jest to starszej generacji czynnik juz wycofany ze względu na dziurę ale ozonową

3 serie (E30)1986-93R12 950-1000gram

Napisz coś więcej czy nabijałeś już wcześniej czy nie jak tak to jaki czynnik i ile

Edytowane przez loki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to pozostaje tylko by właściciel sam sprawdził zawór rozprężny czy ma na czynnik r12 czy r134a bo te roczniki przynajmniej w realoem mają wersje doposażenia na r134a czyli zmiany seryjnej klimatyzacji r12 czy r22 na mniej inwazyjną wersję r 134a. zawór najprędzej znajdzie jak najbliżej chłodnicy klimatyzacji gdzieś podejrzewam od strony podszybia nie wiem bo nie widziałem w tej opcji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeszcze jedno jak znajdziesz gdzieś takie coś jak nr 2 to masz mieć czynnik r134a a jak gdzieś może znajdziesz cienką kapilarę zamiast nr 2 (zawór rozprężny) to podejrzewam choć mogę się mylić bo nie znam technologi wykonania starej klimy samochodowej to możesz mieć te starsze czynniki czyli r22 r12 i przez to wariował sprzęt tych serwisantów bo możliwe że ciągnął stary i nie r134a czynnik ale to ich wina bo nie sprawdzili co mogą ciągnąc do automatu14.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprężarka będzie się włączała, wyłącza się po uzyskaniu ciśnienia to takie zabezpieczenia przed rozwaleniem układu najlepiej będzie podpiąć manometry do klimy i zapuścić ja a i najlepiej dowiedzieć się o historii klimy bo sam możesz tego nie dojść co tam za czynnik masz chyba ze sam go już kiedyś nabijałeś i wiesz ze działało. a to że może być nieszczelność to inna bajka to tylo spuszczenie freonu i nabicie azotem i poczekanie z godzinę na nabitym azotem układzie to będziesz wiedział czy jest dziura

Edytowane przez loki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak już nabijałeś i wiesz czym nabijałeś i działało to, to pozostaje się wziąć za sprawdzenie szczelności a w najlepszym wypadku dobiciu czynnika tyle moge Tobie pomóc resztę znajdziesz w dziale e36 w poście z klima.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...