Skocz do zawartości
Wasilewski Warsztat


E30 320i rok 1988 ile wam pali gazu w miescie


donkol

Rekomendowane odpowiedzi

Siema!

Raczej zdecydowanie nie...

Wprawdzie jestem dopiero na etapie testowania mojej instalacji ale przy jeździe 30% trasa, 70% miasto przy momentami dosyć mocnym butowaniu(testowanie w końcu) spaliła mi średnio 12,5 litra i jeszcze jedzie na gazie :)

Autko to e36 2.5 litra 170KM z gazem sekwencyjnym.

Wybierz się gdzieś na regulację, mi zakładali chłopaki z BRC z Radwanic.

Póki co uważam że znają się na tym co robią :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam takie samo autko...i niestety spalanie na tym poziomie często się zdaża.

Precyzując jest to E30 320i Touring na gazowni II gen. Przebieg 275 tysi, instalacja nowa.

Zaczęło się od spalania ok. 12-14 litrów, ostatnie dwa tankowania (maksymalne korki) to 16 i 17 l / 100km :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

konie mechaniczne pochodza ze spalonego paliwa i jesli ktos mowi ze mu auto pali w miescie 12 l gazu to wyobrazam sobie jak on ta moc wykorzystuje

Tak , wiadomo :!: Konie trzeba poić, ale z tego co widzę to Ty masz o jakieś 60 koni większe stadko, dlatego dla ciebie 16-17 litrów może być normą, ale dla e30 320 to w dużych korkach :!:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba poić to na pewno, ale jak instalacje jest dobrze wyregulowana to nie powinnien aż tyle palić. Aczkolwiek pomimo tego że mam 2.5 170KM, to nie trzeba jej tak butować jak 2.0 żeby osiągnąć upragnioną prędkość.

Osobiście po mieście raczej spokojnie nie jeżdżę, jedynie w trasie na emeryta-70-90km/h, ale 70% przejeżdżam w mieście.

Jutro tankuję drugi zbiornik i zobaczymy ile tym razem poszło. Tym razem po mieście i w trasie całkiem konkretnie ją ganiałem.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o monitorowanie spalania gorąco polecam stronke spritmonitor.de.

Można porównać swój wynik do innych takich samych autek. Jeszcze kilka dni temu byłem na pierwszym miejscu na stronie jeżeli chodzi o największe spalanie :)

Moje auto: http://www.spritmonitor.de/en/detail/146903.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega się chwali spalaniem 323 170Km i słusznie, bo silnik ten(M52) jest bardzo ekonomicznym silnikiem. Natomiast M20 to sa silniki bardzo nie ekonomiczne, 2.0 pali praktycznie tyle co 2,5 mimo róznicy w pojemności i mocy, zima w miescie myślę że to nie problem osiagnac 15-17 litrów gazu w tych silnikach. A wyregulowac tak żeby spalała 12 tez mozna, tylko szybciej chyba z buta się zajdzie niż zajedzie, że nie wspomne o szkodliwości dla silnika... pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega się chwali spalaniem 323 170Km i słusznie, bo silnik ten(M52) jest bardzo ekonomicznym silnikiem. Natomiast M20 to sa silniki bardzo nie ekonomiczne, 2.0 pali praktycznie tyle co 2,5 mimo róznicy w pojemności i mocy, zima w miescie myślę że to nie problem osiagnac 15-17 litrów gazu w tych silnikach. A wyregulowac tak żeby spalała 12 tez mozna, tylko szybciej chyba z buta się zajdzie niż zajedzie, że nie wspomne o szkodliwości dla silnika... pzdr

Buehehe 15-17 to moja pali benzyny gazu to chyba by musiala lykac ze 30 :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moja spala w miescie w granicach 15 litrow gazu na trasie jestem w stanie zejsc do 10 przy spokojnej jezdzie emeryta 100-120 bez zbednego wyprzedzania ;) ostatnio trasa Kalisz Poznan srednia predkosc 100-120 wyprzedzanie do 150km/h 3 osoby + bagaze i spalanie wynioslo 12,3 l gazu na 100 ;) wiec tragedii niema ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moja spala w miescie w granicach 15 litrow gazu na trasie jestem w stanie zejsc do 10 przy spokojnej jezdzie emeryta 100-120 bez zbednego wyprzedzania ;) ostatnio trasa Kalisz Poznan srednia predkosc 100-120 wyprzedzanie do 150km/h 3 osoby + bagaze i spalanie wynioslo 12,3 l gazu na 100 ;) wiec tragedii niema ;)

Przy takiej jeździe na benzynie tylko moja E32 735iA spaliła na trasie Żory - Kielce - Żory 11 litrów. Więc m20 mało nie pali, alew tragedii nie ma. pzdr :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Buehehe 15-17 to moja pali benzyny gazu to chyba by musiala lykac ze 30

No chciałem być grzeczny :D

Czyżbyście koledzy nie wierzyli?? :>

Przejechałem już trzy zbiorniki gazu i spalanie wyniosło : 12,5 ; 13,5 ; 12,0

Jazda około 70% miasto, 30% trasa, trasa skrajnie na emeryta-80-90km/h-do pracy mi się nie spieszy ;-)

13,5 spaliła jak naprawdę jej nie oszczędzałem, na trasie Środa->Wrocław z wyprzedzaniem do 160km/h, po mieście poprostu jeżdżę, nie zastanawiam się nad spalaniem. Pomimo "tylko" 170KM buniora nie trzeba mocno cisnąć do setki, on sam jedzie :D

Temat odnośnie spalania już był, wypowiadał się tam między innymi Broder-e36 320, gaz drugiej generacji i normalnie w mieście paliła mu 20l gazu, z tego co pamiętam wybrał się do gazownika po coś tam i przy okazji mu ją wyregulowali i spalanie przy tej samej jeździe spadło do 15-16l gazu.

Jeśli regulacja kosztuje 50zł( a jeszcze tego nie wiem) to osobiście bym się na takową wybrał.

Pozdrawiam i jak coś zapraszam na testy :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawdopodobnie gdybym po mieście jeździł maks na dwójce, trójce i cały czas kręcił ją do końca i tylko po mieście to pewnie i byłoby to więcej.

Dodam do całości że tutaj na 40l-88zł przejeżdżam ok. 325km, w niedawnej E30 m10 po zatankowaniu za 100zł-ok 25-27l benzynki przejeżdżałem 240-250km, a czarniatą-e36 jeżdżę szybciej, ale to z racji większej mocy, m10 trzeba było trochę podusić.

Także policzcie sobie ile mi spalało E30 m10 beznyny i ile e36 M52 gazu, styl jazdy raczej się przyspieszył przy e36.

Także póki co jestem bardzo zadowolony z tego spalania bo wychodzi że pali gdzieś w okolicach tyle co benzyny(chociaż jeszcze nie wiem ile benzyny mi pali :| )

:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A moje zdanie jest takie :lol: ILE WLEJE TYLE SPALI :!: :!: :mrgreen:

Mam takie same zdanie ...

Zaliczylem juz troche E30 320i i 325i

Wiec wiem ze spalanie to minimum 14 w miescie co tu sie oszukiwac :mrgreen:

Chce sie jezdzic trzeba karmic :mrgreen: <bmw_2>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...