Skocz do zawartości
Wasilewski Warsztat


Rekomendowane odpowiedzi

Spalanie w moim E90 318D wynosi według komputera średnio 7.6-7.8l/100km. Według specyfikacji i danych zebranych na autocentrum.pl wyniki te powinny być nieco mniejsze.

Autocentrum podaje dla mojego 318d 6,2l/100km - średnia z 5 ocen użytkowników. Ktoś tu ściemnia albo z moim autem coś nie tak. A może mam za ciężką stopę?

Raporty spalania BMW Seria 3 E90-91-92-93 • Zużycie paliwa • AutoCentrum.pl

Jak palą wasze diesle w zimnie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Autocentrum to jest średnio wymierny wynik, przeważnie są zanizane. Dla przykładu jak jeździłem "straza pozarna" czt. Lanosem :-D, to wedlug nich w mieście powinien mi palić 10 a palil 13. Za to w trasie podawali ze 7,5 a ja spokojnie schodzilem do 6,5. Na tym portalu wiekszosc ludzi wstydzi się powiedziec że pali im tyle i tyle zupelnie nie wiem czemu. Choć nie twierdze ze się nie da. Wszystko zależy od stylu jazdy i tyle. To spalanie Twoje to z trasy, miasta? Krotkie, dlugie odcinki? Sprawdz jakie podaja inzynierowie z bawarii książkowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 lat później...

Witam, ostatnio też zakupiłem e91 w kombiku 318d 143km. Skusiłem się na ten samochód w dużej mierze ze względu na raporty spalania podawane w autocentrum. Jeżdżę po Wrocławiu i nie wiem czy to po prostu taki typ miasta, że co chwila światła bo też spalanie nie małe. Póki co, średnia to 8,5l/100 po mieście przy średniej jeździe. Wcześniej miałem A3 8p, gdzie paliła mi ok 7.5 po mieście, ale aktualna jazda moja w porównaniu do poprzedniej audikiem to teraz jak na "dziadka" ;p Może gdybym jeździł jak taksówkarze to udaloby się zejść do 6.5l - ale to wydaje mi się już ekstremalnie niski wynik. Nie wiem skąd Ci ludzi mają wyniki po 5l czy nawet 4,7 po mieście...  No chyba, że właśnie coś jest nie tak? Może ktoś podsunie sugestię co warto sprawdzić/wymienić by palił mniej? Dodam, że jeżdżę aktualnie na zimówkach - może to ma kolosalny wpływ? Gdybym jeździł tak jak wcześniej A3 t owydaje mi się, że spalanie byłoby na poziolmie 10-11l.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...