Skocz do zawartości
Wasilewski Warsztat


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Czytałem już o malowaniu i sposobach ale się pogubiłem co tak naprawdę potrzebuje do malowania zderzaka porysowanego oraz nadkola która zjada rdza.

Podkreślam nie próbuje malować swojego samochodu elementy to pozostałości po wymianie uszkodzonych elementów mój cel to próba moich umiejętności oraz próba nauczenia się czegoś nowego!

Mam doświadczenie w malowaniu elementów drewnianych typu MDF itp pistoletem HVLP czyli nie chodzi tu jak malować "pistoletem" tylko jakie materiały potrzebuje?

Problem jest taki iż nie jestem w PL i tu nie doradzą ci w sklepie bo maja tylko spreje z gotowym kolorem - pomocny jest bardzo eBay-a jest tam wszystko...

np: Kolor

- 1/2L Solvent Basecoat Paint BMW 303 COSMOS BLACK

Info:

This Colour Is Mixed to The Standard Colour Varation.

Our Industrial Basecoat Paint can be Mixed with a basecoat thinner at a ratio of

1 Part Basecoat Paint : 1 Part Basecoat Thinner ( NOT SUPPLIED )

Basecoat Paint Will Requiry Overcoating with a Lacquer, You can overcoat with a 2k Lacquer or a 1k Lacquer.

Czy ktoś może mi wyjaśnić co potrzebuje do poszczególnych powierzchni oraz jak najprościej można to zrobić?

Podziękowania z góry. bmw_2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

siema siema tak się składa że jestem po szkole lakierniczej z zawodu lecz nie pracuję od jakiegoś czasu w tym fachu ale działam u siebie w domu więc tak do malowania powierzchni plastikowych należy używać primera jest to środek zmiękczający warstwę wierzchnią tak aby podkład wchodził z nią w reakcję i wtedy z plastiku ci nie odpada nic .... nakładasz jedną lub dwie cienkie warstwy <gdy masz już element przygotowany do podkładu> czekasz ok2-3min i kładziesz 2,5 warstwy podkładu <odczekując pomiędzy na odparowanie> po wyschnięciu podkładu matujesz go papierem wodnym gradacją 800-1000 po dokadnym zmatowaniu myjesz el wodą z płynem aby był czysty oklejasz go i odtłuszczasz benzyną exstrakcyjną <zmywacz do sylikonów> i masz gotowy el do lakierowania .

teraz trochę komplikacji zależy jaki masz lakier jedno składnikowy<acryl bez bezbarwnego> czy<dwuskładnik z lakierem bezbarwnym> akryl prostsza i szybsza sprawa nakładasz 2,5 do 4 warstw w zależności od potrzeby pierwsza jest to zapylenie delikatnie napylasz cały el tak aby przygotować przyczepność pod kolejne warstwy i kolejnie nakładasz pozostałe warstwy na"mokro" tak aby dokładnie pokryć el lakierem<pamiętając o tym że między każdą warstwą należy odczekać aż odparuje w 80%> w 2 skadniku jak w akrylu 2,5 do 4 warstw napylasz bazą<kolorem> aż do zakończenia nakładania teraz czekamy aż "baza" wyschnie w 99%< to zależy od tego jak kto maluje> i nakładasz2,5 warstwy lakieru bezbarwnego i tyle to tak na szybko...

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...