Skocz do zawartości
Wasilewski Warsztat


Rekomendowane odpowiedzi

Dokument stworzony przez UOKiK wylicza stacje paliw, na których zanotowano nieprawidłowości. Jeśli chodzi o woj. dolnośląskie, zastrzeżenia kontrolerów wzbudziły stacje: Auto-Truck w Krępicach, Statoil we Wrocławiu przy ul. Karkonoskiej, Paliwa Trans we Wrocławiu, Muller w Kowalach, Jeleniej Górze i Jakuszycach, Orlen w Karpaczu przy ul. Konstytucji 3-go Maja, Orlen w Świeradowie-Zdroju przy ul. Jaśkiewicza, Orlen w Starym Waliszowie, Orlen w Lwówku Śląskim przy ul. Jaśkiewicza oraz Tank w Pieszycach.

Więcej w artykule:

Jakość paliwa 2012: badania UOKiK-u - Moto - WP.PL

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To, że Orlen często się pojawia, nie znaczy, że paliwo mają ujowe - jak nie tankujesz, na LOTOSie, albo ze stacji z nimi współpracującymi, to i tak tankujesz Orlenowskie paliwo. Bo do nich należy większość rafinerii.

Tak, jak pisze Kosa - Orlen ma bardzo dużo stacji franczyzowych (około 500), do tego BLISKA też jest ich tworem i na takich właśnie stacjach (i oczywiście No Name) najłatwiej trafić na chrzczone paliwo.

Ale gwarantuję, że paliwo z naftobazy wychodzi "czyste". Jakość paliwa zależy głównie od tego czy i jak ktoś dba o zbiorniki na stacji i czy bierze paliwo z naftobazy (Boronów, Strzemieszyce, Kawice, Grabowno Wielkie itd), czy też ze składu od jakiegoś Pana X, który może sobie robić z tym paliwem co mu się podoba.

Tak, jak kiedyś pisałem - najlepiej tankować paliwo na stacjach należących do koncernu (Orlen, BP, Shell, StatOil, Lotos - jak się komu podoba), ale zarządzanych przez centralę koncernu, a nie kogoś prywatnego - choć nie wszyscy "prywaciarze" to ZUO

Edytowane przez Nobody
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też tankuje tylko i wyłącznie na orlnie i to Pb jak i Gazoline. Jest git i nigdy sie nic nie działo. Natomiast unikam stacji Pieprzyk. Niby mają orlenowskie paliwo ale kiedys kilka razy zatankowałem i jakos tak auto nie bardzo chciało jechac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Natomiast unikam stacji Pieprzyk. Niby mają orlenowskie paliwo ale kiedys kilka razy zatankowałem i jakos tak auto nie bardzo chciało jechac.

ja tankuję najczęściej na Pieprzu i nie mogę złego słowa powiedzieć

nic złego się nie dzieje auta normalnie palą i jeżdżą

a ja tankuje u siebie w garażu lub u kumpla

te stacje są najlepsze:4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja już zrezygnowałem z tankowania na franczyzach Orlenowskich.

Orlen w J-L zapewnił mi ostatnimi czasy wiele atrakcji -to "Franczyz"- wystrzegajcie się mega promocji na tej stacji i tankujcie z tego dystrybutora z którego tankuje szef a tankuje zawsze z tego samego:))

Wydaje mi się ,że jest jeszcze masa tzw. dorobkiewiczów wśród franczyzów i celowo nie reagują na zbyt wysoki poziom wody w zbiornikach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Orlen w J-L zapewnił mi ostatnimi czasy wiele atrakcji

tak jak piszesz ja już od dawna tam nie tankuję... filtr paliwa jak wymieniałem to się zdziwiłem no i gaz na tej stacji to dramat robiłem na nim ok 40 km mniej na zbiorniku niż na innych stacjach...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



  • Podobna zawartość

  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...