Skocz do zawartości
Wasilewski Warsztat


Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Aktualnie mam w aucie seryjne radio bmw kaseciak i do tego przerobioną instalację pod wzmacniacz ( JL Audio ) i chciałem dokupić głosniki Audio System na przód i tył seria X-ion.

Teraz moje pytanie Co z radiem ? miałem przez chwile sony gt-929u jednak w ogóle nie pasuje do wnętrza auta. Myslałem może nad lepszym ori radiem tylko ze z cd i najlepiej alpine bo były takie.

Czy może lepiej kupić jakie inne radio albo 2dinowe ? Co z wyjściami na wzmacniacz robić nowe końcówki pod wzmacniacz do seryjnego radia czy puścic nowe kable z nowego radia ?

A co sądzicie o głośnikach audio system ? widziałem używane takie można kupić za około 400-500 zł i chciałem to dać do przodu i tyłu auto to sedan. Teraz pytanie co zrobić z gwizdkami z tylu ? głośniki zostawić w półce ? Aha i nie ma opcji na głośniki tylko z przodu ponieważ nie lubię takiego połączenia. Może jakiś innych głośników poszukać ? Pozdrawiam i z góry dzięki za pomoc :)

Aha jeszcze jedna sprawa myslałem żeby połączyć taki zestaw : Radio Alpine ori bmw albo Alpine iva-d106r + Wzmiacniacz JL Audio + Audio system na przód i tył ? A jeśli będzie inne radio co ze sterowanie z kierownicy da radę zrobić żeby działało pod innym radiem ?

Edytowane przez Pavo71
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli chodzi o głośniki audio system to naprawdę górna półka dźwięk świetny.

Czy może lepiej kupić jakie inne radio albo 2dinowe ?

ja do siebie takie wrzuciłem roboty w cholerę ale w e46 to słyszałem że bez problemowo

https://picasaweb.google.com/112606931372790637226/Radio?authkey=Gv1sRgCI7Xla2yqpKdNQ

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podstawowe pytanie brzmi ile chcesz wydać na audio. Jeśli chcesz żeby to jakoś grało to nie ma co się skupiać na seryjnym radiu tylko wrzucić coś 2dinowego albo stacje multimedialna (tak jak wspomniałeś np Alpina iva-d106). Ja bym się skupił na dobrych przednich głośnikach i jakiejś tubie, a tylne zostawił seryjne albo za joł się na końcu bo to przód zazwyczaj gra, a poza tym kierowca jest z przodu i to on najczęściej będzie tego słuchał i szczerze mówiąc nie zwrócisz uwagi jak tył gra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zależy od pieniędzy, które chce chcesz przeznaczyć na audio. Bo jeśli masz dużo do wydania to można taki hi-end zrobić, że sam Rubik by się nie powstydził :) Podaj chociaż jakaś graniczną kwotę.

Aha i nie ma opcji na głośniki tylko z przodu ponieważ nie lubię takiego połączenia.
Czy w domu też słuchasz muzyki na głośnikach, które masz za plecami?

Głośniki z tyłu bym sobie odpuścił - do muzyki tylko stereo. Zrób dobry przód a nie będziesz potrzebował żadnej "tuby". A jeśli masz sedana z metalową przegrodą to subwoofer niewiele pomoże.

Jeśli nie zależy Ci na ori wyglądzie kokpitu to kup dobre radio a nie będziesz potrzebował wzmacniacza (no chyba, że lubisz jeżdżące dyskoteki).

Ja mam u siebie z przodu głośniki Audio System X-ION, na seryjnym podstawowym kaseciaku - jeśli słucham radia to gra to poprawnie, jeśli włączę mp3 z telefonu to nawet bardzo fajnie (mam beatsaudio).

Myślę, że przy zastosowaniu wzmacniacza i dobrego wygłuszenia drzwi można by było jeszcze sporo z tego zestawu wyciągnąć ale w tej chwili wystarcza mi to co mam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...