Skocz do zawartości
Wasilewski Warsztat


Rekomendowane odpowiedzi

Witam miałem robioną konserwacje auta piaskowanie progów i na to baranek po odebraniu i umyciu auta zauwazyłem ze lakier nad progami jest strasznie szorstki jak sie go przejedzie ręką przypuszczam ze od piaskowania jutro pojade na myjnie dokładnie wymyc auto jezeli to nie pomoze to czym to usunąc ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem na myjni dokładnie umyłem auto ten piasek wydaje sie jakby był mocno przyklejony do lakieru jak przetre mocniej paznokciem to odchodzi uszkodzenie jest na całej długosci progu wysokoscia podchodzi pod klamke nie wiem czy prubowac to zetrzec jakąs pastą czy robic polerke wtedy pewnie musiał bym całe auto polerowac ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz wziąć ręcznik papierowy, benzynę ekstrakcyjną i przetrzeć ten zapył, jeśli to nie pomoże to rozpuszczalnik nitro i zmyć to. A w ogóle to jak koledzy piszą, niech to lakiernik usunie, jak mógł tak oddać auto... Jeśli się zdecydujesz na mycie nitrem to później musisz trochę przepolerować pastą, żeby odzyskać połysk.

Edytowane przez E34-Patryk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nitro do lakieru? Robiłeś tak kiedyś?

dziesiątki razy. Jeśli auto nie jest polakierowane sprayem to uwierz mi że nic się nie stanie. A jeśli to jest zapył z lakieru to benzyną nie usunie, baranka czy konserwację owszem, ale lakier trzeba nitrem. Zostaną takie "mazy" które trzeba przepolerowac pastą i nie będzie śladu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja Ci polecam użyć glinkę do tego. Jeśli schodzi pod paznokciem to glinką załatwisz sprawę nie uszkadzając lakieru.

Np coś takiego Bilt Hamber glinka do lakieru Regular 200g (3549972887) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.

Jeśli masz pytania jak używać glinki to Ci pomogę.

Nie polecam Ci używać pasty tempo jeśli nie masz z nią doświadczenia ponieważ jest bardzo agresywna dla lakieru. I jeśli nie wiesz jak się nią posługiwać to zmatowisz sobie lakier.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc jako lakiernik może pomogę :)

po 1... takie coś nie powinno mieć miejsca jak odbierasz samochód bo po prostu u fachowiec nieokleił auta i zapruszył inne elementy

po 2... spróbuj tak jak koledzy wyżej mówili (nitro itd.) lakierowi nic się nie stanie, ale polerka się potem przyda bo nie będzie się ładnie świecił

po 3... jak nie zejdzie po nitro to papier 2000 i na mokro to zjechać i wtedy polerować element

po 4... powinieneś oddać to temu "fachowcowi" bo wiadomo, każdemu się przytrafi, ale ja bym tak klientowi nigdy nie oddał auta :bag:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

kolego ja miałem całe auto zapylone siwą farbą ---cały był szorstki jak papier ścierny ,z szyb usunąć to nie problem ale karoseria to ciężka sprawa -próbowałem ekstrakcyjną i różnymi pastami ,efekt ??? nic nie pomogło

dałem auto do polerowania do lakiernika ,jak odebrałem lakier się świecił jak jajca :D:D koszt 4 paczki i zgłowy miałem wszystko ,rysy ,farbe itd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...