Skocz do zawartości
Wasilewski Warsztat


Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Jakis czas temu dałem się namówić na CB EX-40 firmy polmar,miało byc super ekstra a okazało się strasznym szumofonem a nie radiem. Teraz moje pytanko,bawi się ktoś w takie przeróbki CB żeby były mocniejsze i lepiej działały niz te wszystkie wynalazki na rynku. Dodam ze radio pracowało może ze dwa miesiące.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z firmą Polamr były swego czasu jakieś przeboje min. chodziło o legalizację sprzętu...

Dawniej ex40 było niezłej klasy radiem, później zniknęło z rynku w skutek jakichś tam przepychanek.

Co chcesz przerabiać? Ustawa określa jasno moc nadawczą takiego urządzenia i powyżej nie ma sensu skakać. Zwiększenie mocy wcale nie musi nic poprawiać. Co rozumiesz pod pojęciem "lepiej działało"? Chcesz sobie pogadać ze Szwecją ?

Na jakość odbioru/nadawania ma wpływ wiele czynników.

Jaką masz antenę?

Czy masz ją odpowiednio zestrojoną?

Jak masz prowadzony przewód antenowy?

Gdzie masz podłączone zasilanie?

itd...

Możesz kupić sobie radio za 150zł antenę za 100 i też będzie dobrze- cena nie jest żadnym wyznacznikiem.

Jeźdżąć po mieście z radiem też musisz się liczyć z szumami i nic na to nie poradzisz. Co najwyżej sql sobie zakręć do oporu bo dzisiaj co raz więcej obiektów sieje w eter. Chociaż akurat ex40 miał zawsze dobre filtrowanie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z firmą Polamr były swego czasu jakieś przeboje min. chodziło o legalizację sprzętu...

Dawniej ex40 było niezłej klasy radiem, później zniknęło z rynku w skutek jakichś tam przepychanek.

Co chcesz przerabiać? Ustawa określa jasno moc nadawczą takiego urządzenia i powyżej nie ma sensu skakać. Zwiększenie mocy wcale nie musi nic poprawiać. Co rozumiesz pod pojęciem "lepiej działało"? Chcesz sobie pogadać ze Szwecją ?

Na jakość odbioru/nadawania ma wpływ wiele czynników.

Jaką masz antenę?

Czy masz ją odpowiednio zestrojoną?

Jak masz prowadzony przewód antenowy?

Gdzie masz podłączone zasilanie?

itd...

Możesz kupić sobie radio za 150zł antenę za 100 i też będzie dobrze- cena nie jest żadnym wyznacznikiem.

Jeźdżąć po mieście z radiem też musisz się liczyć z szumami i nic na to nie poradzisz. Co najwyżej sql sobie zakręć do oporu bo dzisiaj co raz więcej obiektów sieje w eter. Chociaż akurat ex40 miał zawsze dobre filtrowanie...

Zaprawde prawde wuja prawi.

Wysłane z mojego ST26i za pomocą Tapatalk 2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o cb to polecam małe i podświetlane na bursztyn jak np bmw e39 radio posiada dwa filtry i działa świetnie.

Lafayette ares - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej. Ja mało używałem i sprzedałem.Przez czas kiedy je miałem byłem zadowolony.Z anteną magnesową wilsona lub na stałe bat presidenta był odbiór elegancki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak się składa że LAfayette i Polmar kumplowało się dość ostro...

Później poszło o jakieś legalizacje licencje i temu podobne tematy

Layette było/jest ok.

O co w ogóle temat? Nie lepiej kupić coś budżetowego od chociażby Midlanda czy na przykład Onwy?

A jeśli ma się obyć bez zakupów to wyjazd do kolesi ogarniających CB- będzie najprościej...

p.s

dzisiaj dostałem do roboty alana 102 i antenę Lema który to sprzęt sprawował się znakomicie (na motocyklu za kufrem :4:) aż nagle zaczęły się piski i szumy. Wszystko ok tylko antena czymś dostała w cewkę (nawet obudowa nie zniszczona) ale generalnie bacik do wyrzucenia bo swr taki że można jajecznicę robić...

Sam użytkuje mocno budżetowego lema 70cm i radio onwy -całość circa 370-400zł i jest naprawdę dobrze jak na takiej klasy sprzęt...

...ale prowadzenie kabli, masy, ekrany itd w najlepszym porządku.

aha 5m kabla zwiniętych w kółeczko w bagażniku też nie jest pożądanym zjawiskiem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...