Skocz do zawartości
Wasilewski Warsztat


tazunio - wiedzcie, ze cos sie dzieje !


tazunio

Rekomendowane odpowiedzi

[TABLE=width: 64]

[TR]

[TD=width: 64]witajcie,[/TD]

[/TR]

[TR]

[TD][/TD]

[/TR]

[TR]

[TD]chce was ostrzec przed soba !!![/TD]

[/TR]

[TR]

[TD]jestem cham i burak robiacy ludzi w chooja jak moze i gdzie moze...[/TD]

[/TR]

[TR]

[TD]pisze to abyscie nie musieli czytac wypocin goscia, ktory ma jeden post na koncie i go nie znacie, bo moglibyscie mu nie uwierzyc[/TD]

[/TR]

[TR]

[TD]wysylam tez link do mojego konta z allegro gdzie przekonacie sie, po komentarzach o bezmiarze mojej bezczelnosci...[/TD]

[/TR]

[TR]

[TD]http://allegro.pl/show_user.php?uid=3879488[/TD]

[/TR]

[TR]

[TD]zapiszcie sobie ten nick na kartce nad monitorem bo moge czyhac na wasze pieniadze, podszywajac sie pod jugoslowanskiego sprzedawce drutu kolczastego na choinke[/TD]

[/TR]

[TR]

[TD][/TD]

[/TR]

[TR]

[TD]im wiecej osob wie jaki jestem tym lepiej[/TD]

[/TR]

[TR]

[TD][/TD]

[/TR]

[TR]

[TD]prosze tez o utworzenie komisji sledczej, ktora moze zbadac ta sprawe[/TD]

[/TR]

[TR]

[TD][/TD]

[/TR]

[TR]

[TD]Afera brakujacego bieznika [/TD]

[/TR]

[TR]

[TD][/TD]

[/TR]

[TR]

[TD][/TD]

[/TR]

[TR]

[TD]bieznik zniknal w niewyjasnionych okolicznosciach,[/TD]

[/TR]

[TR]

[TD]gdzies miedzy 27.11.2013 (wysylka kurierem DHL, sroda)[/TD]

[/TR]

[TR]

[TD]a e-mailem od kupujacego 04.12.2013 - dosc dziwny czas dostawy jak nadoswiadczona firme kurierska ? nie sadzicie)[/TD]

[/TR]

[TR]

[TD]czyzby kupujacy nie widzial wczesniej kol ?[/TD]

[/TR]

[TR]

[TD]moze kurier otworzyl paczke, zalozyl kola na auto, spalil gume, zapakowal... nie wiem, nie znam sie[/TD]

[/TR]

[TR]

[TD]wiem co pakowalem, wiem na czym smigalem[/TD]

[/TR]

[TR]

[TD][/TD]

[/TR]

[TR]

[TD]sprawdzcie bieznik - bo znika[/TD]

[/TR]

[/TABLE]

Edytowane przez tazunio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak to wygada wg DHL

[TABLE=width: 600]

[TR]

[TD]-[/TD]

[TD]DHL - Przekazano zlecenie do realizacji[/TD]

[TD][/TD]

[/TR]

[TR]

[TD]2013-11-27 14:56:00[/TD]

[TD]DHL - Przesyłka odebrana od Nadawcy[/TD]

[TD]Jelenia Góra[/TD]

[/TR]

[TR]

[TD]2013-11-28 09:47:03[/TD]

[TD]DHL - Przeysłka dotarła do terminala DHL[/TD]

[TD]Lublin[/TD]

[/TR]

[TR]

[TD]2013-11-29 06:47:19[/TD]

[TD]DHL - Przesyłka przekazana kurierowi do doręczenia[/TD]

[TD]Lublin[/TD]

[/TR]

[TR]

[TD]2013-11-29 00:00:00[/TD]

[TD]DHL - Przesyłka oczekuje na kolejny cykl doręczenia[/TD]

[TD]Lublin[/TD]

[/TR]

[TR]

[TD]2013-12-02 10:05:09[/TD]

[TD]DHL - Przesyłka przekazana kurierowi do doręczenia[/TD]

[TD]Lublin[/TD]

[/TR]

[TR]

[TD]2013-12-02 15:06:00[/TD]

[TD]DHL - Przesyłka dostarczona do Odbiorcy[/TD]

[TD]Lublin[/TD]

[/TR]

[/TABLE]

jak na firme kurieska jakas paranoja :/

ok, szydera jest bo wiem co wysylalem a ktos mi ciemnote wciska... ale jak patrze na prace firmy DHL - to sam nie wiem o co chodzi...

po kolei:

kolega piter napisal poprzez Allegro, ze chce kupic kola tylko taniej,

odpisalem, ze ok wysle za free

sam,zapakowalem kola w kartony, zapaskowalem czarna tasma poli, zamowilem kuriera, oznaczylem opcje aby dla kupujacego na tel. wyslali sms o nadaniu + dodatkowe ubezpieczenie na 2500zl (26.11.2013)

27.11.2013 - kurier paczki odebral,

bylem pewien ze przeyslke dostarczyli max. 28.11.2013 lub 29.11.2013 (piatek)

04.12.2013 - dostalem e-mail od kupujacego, ze na oponach jest malo bieznika, wqurwilem sie bo bylem pewny,ze chce mnie zrobic na siano/kola mu sie nie podobaja czy co tam moze byc jeszcze...

pisal, ze wysle mi foty, Ja napisalem ze nie chce ich widziec bo wiem co wysylalem

ale jak widze na fotkach to jest jakas paranaja, kola lyse:bag:

sadzicie, ze wystawiajac na Allegro kola, w opisie piszac o biezniku na 2-3 sezony, wysylalbym lyse kapcie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to moim zdaniem kupujący/odbierający paczkę (koła) zrobił błąd potwierdzając odbiór tego co dostał bo na tą chwilę Ty zostałeś objechany a dodatkowo straciłeś możliwość złożenia reklamacji w DHL. Jeżeli paczka jest ubezpieczona to jest podstawa do reklamacji ale dopiero wtedy gdy odbierający spisze odpowiedni protokół z kurierem. Teraz to już po zawodach:bag:

P.S.

Współpracuję z DHL'em i nigdy nie miałem takiego problemu żeby coś jechało kilka dni...no chyba że jest to paleta

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rush, ale sprawa spalenia opon/zamiany prze kuriera jest mocno naciagana ;)

edit.

dla mnie science fiction sie robi, z tej transakcji

Edytowane przez tazunio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tazek byłaby ultra mocno naciąga gdyby paczka nie cisnęła tam tyle czasu

a tak jest tylko mało prawdopodobna

zwłaszcza że naprawdę wysyłam prawie codziennie paczki DHLem więc wysłałem ich już w ****

i historii z tak długą dostawą nie miałem

jest oczywiście opcja że kupujący chciał zerżnąć z Ciebie jeszcze jakąś kasę i teraz robi Ci dym bo go zlałeś

takich sytuacji na allegro też jest mnóstwo

trzeciej opcji dla mnie nie ma

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tazunio z tego co mam opisałem i patrząc na twoje opinie z allegro i znając ciebie wiem że nie był byś idiotą naciągać kogoś na kasę

wysłałeś kurierem masz potwierdzenie i tyle

kupujący przy odbiorze towaru (przede wszystkim używanego) powinien sprawdzić stan czy zgodny z opisem

jeżeli przyjął paczkę normalnie i nie pisał żadnego protokołu z kurierem to znaczy że było ok

wiem że to strasznie wkurza ale oszczędź sobie nerwów i olej to

za długo jesteś na forum i wszyscy cię znają żebyś musiał się tłumaczyć jak jakiś młody

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czasami coś sprzedam i swoje zdanie napiszę.

DHL jest ogólnie bardzo słabą firmą jeśli chodzi o dostarczanie paczek i opóźnienia, zwłaszcza jeśli chodzi o dostawy na adres prywatny, to w zasadzie norma. Na moje oko jednak nie kurier tu jest winny, chyba nikt nie zakłada sytuacji, że kurier akurat nie dostarczał paczki, bo chciał sobie w tym czasie spalić kapcie, które wiózł do klienta. Moim zdanie ewidentnie ten który kupił, chce Cię wydymać. Dlaczego jak dostał koła łyse to e-mail wysyła po dwóch dniach? Bo, penie Mama, Babcia, Sąsiadka odebrała paczkę, skoro tak, to niech idzie zapytać tego co podpisał odbiór paczki gdzie jest jego bieżnik? Na Twoim miejscu podałbym mu adres najbliższego sądu rejonowego i niech się buja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja miałem bardziej na myśli nie palenie kapcia tylko podmiankę opon przez kuriera co wiem że też jest duużo mniej prawdopodobne od kombinatorstwa kupującego

widzisz Krzysiek a ja mam o DHLu zupełnie inna opinię - uważam że są drodzy ale solidni

może dlatego że wysyłam paczki jako pracownik korporacji mającej z nimi podpisaną umowę i na takie bardziej zwracają uwagę.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja takich przesylek wyslalem w zyciu, moze 4-5 szt

zawsze kurier dostarczal paczke na drugi dzien roboczy, tutaj jakies "cos" sie zadzialo,

do tego juz sporo po dostarczeniu przesylki, dostalem e-mail z korekta ceny... +75zl za nadwage dwoch paczek

nadwaga mozliwa, a nawet wiem ze byla bo podalem tylko 2x30kg, co jest malo jak za cztery kola z oponami...

ale to moj blad i liczylem sie z tym, niestety nie z taka doplata - moze tez z tad wynika lekkie spoznienie z dostawa, teraz zapozno aby cokoliwek robic

nie mam wplywu co sie o mnie mysli... i w zasadzie mam to gdzies, bo sam przed soba nie mam sie czego wstydzic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz Tazu jestem na miliard procent pewny ze koleś ,który to kupił podmienił opony. Spotkałem się już z podobnymi sytuacjami na Allegro a raczej z kupującymi. Nie bierz sobie tego do serca i kolesia olej, wiesz co sprzedałeś i wiesz co wysłałeś.

Ja miałem osobiście taka przypadłość ze wzmacniaczem przed wysłaniem sprawdziłem wszystko było ok . Zapakowany był tak ze można było paczka grac w kosza i nie miało prawa mu sie nic stać. Paczka poszła GLS za 3 dni telefon ze końcówki są spalone w wzmacniaczu. Uśmiałem się jak nigdy do telefonu, zostałem postraszony policja itd bla bla bla . Patrze na Allegro a koleś prowadzi serwis i komis sprzętu audio. Wiec wystąpiłem ja do niego droga email z tym samym co on do mnie. Ze zgłaszam sprawę na policje bla bla bla. I jakoś sprawa nagle się wyjaśniła gdyż pracownik niby źle podłączył kolumny do niego ( taki partacz tam pracuje 2 przewody źle podłączył)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak to wygada wg DHL

[TABLE=width: 600]

[TR]

[TD]-

[/TD]

[TD]DHL - Przekazano zlecenie do realizacji

[/TD]

[TD][/TD]

[/TR]

[TR]

[TD]2013-11-27 14:56:00

[/TD]

[TD]DHL - Przesyłka odebrana od Nadawcy

[/TD]

[TD]Jelenia Góra

[/TD]

[/TR]

[TR]

[TD]2013-11-28 09:47:03

[/TD]

[TD]DHL - Przeysłka dotarła do terminala DHL

[/TD]

[TD]Lublin

[/TD]

[/TR]

[TR]

[TD]2013-11-29 06:47:19

[/TD]

[TD]DHL - Przesyłka przekazana kurierowi do doręczenia

[/TD]

[TD]Lublin

[/TD]

[/TR]

[TR]

[TD]2013-11-29 00:00:00

[/TD]

[TD]DHL - Przesyłka oczekuje na kolejny cykl doręczenia

[/TD]

[TD]Lublin

[/TD]

[/TR]

[TR]

[TD]2013-12-02 10:05:09

[/TD]

[TD]DHL - Przesyłka przekazana kurierowi do doręczenia

[/TD]

[TD]Lublin

[/TD]

[/TR]

[TR]

[TD]2013-12-02 15:06:00

[/TD]

[TD]DHL - Przesyłka dostarczona do Odbiorcy

[/TD]

[TD]Lublin

[/TD]

[/TR]

[/TABLE]

jak na firme kurieska jakas paranoja :/

?

Moim zdaniem z dhl wszystko jest ok

Sroda 27.11 odebrali przesylke

Czwartek 28.11 terminal docelowy

Piątek 29.11 wyjazd do klienta (pewnie na adresie nikogo kurier nie zastal wiec paczka wróciła do magazynu)

Weekend 30.11 i 01.12 dhl nie pracuje

poniedziałek 02.12 doręczenie paczki

wiec jezeli gość był w domu 29 i kurier nie dotarl to już jest sprawa między nim a dhl-em i od taziunia może się odczepic.

Taz wiesz jak zapakowałeś towar i gość wie jaki pakunek do niego dotarł mógł ci opisać jak to wyglądało wtedy miałbyś jasność czy kurier coś majstrował w co wątpie.

Typ w poniedziałek odebrał opony na andrzejkowym kacu spali laka a jak doszedl do siebie w środę 04.12 to zaczyna szukac winnego.

oto cała historia z mojej perspektywy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzisaij kumpel mi mówił że czeka na opony 4 tydzień i nic -ponoć opony zostały dostarczone pod wskazany adres, a opon niema :D to może kurierzy zawijają laczki do swoich fur :roll:
Ja bym sprawdził po sąsiadach mój Staruszek zamówił osłonę silnika a pacan kurier zaniósł sąsiadowi 3 piętra niżej ten odebrał i cisza. 2 tygodnie szukania, w międzyczasie ojciec dostał drugą osłonę aż w końcu pukanie do drzwi a tutaj sąsiad z pytaniem "czy Ty Bogdan nie masz mitsubishi?bo mam chyba coś dla Ciebie". Sprawa się wyjaśniła a druga osłona leży w szafie bo powiedzieli że im niepotrzebna :dance:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z racji ze tak wszyscy zostali zaproszenie do komentowania to i ja skorzystam :)

po 1 nie rozumiem dlaczego jak ktos kupuje pewna rzecz za 2,5 kola , nie potrafi wejsc do auta i przejechac 80 km w jedna strone aby osobiscie je odebrac...

po 2 rozumiem ze ktos mu mogl odebrac ta paczke stad opoznienie 2 dniowe.

a po 3 z racji ze sam cos kupie cos sprzedam i sam kupowalem nie jedne opony na dowoz, ktore kilka razy zwracalem dzwoniac 5 minut po odbiorze ze to jakis szrot i wiem ze ludzie potrafia powiedziec 2-3 sezony na opony ktore maja 2-3 mm bieżnika mimo iz przez telefon mowia 5-6 mm - to tak zeby jednak nie skazywac na kleske kupujacego ale mowie jako anegdote z zycia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie znam historie, ale z tego co czytam jest jescze jedna opcja. Moze kurier wział do wulkanizacji i zamienił na inne opony (bo moze akurat miał takie same)?

Historia jak najbafrdziej hardcorowa, ale jak najbardziej realna w naszym smiesznym kraju. Ludzie szukaja hajsu i niestety czesto siegaja po takie cyrkowe akcje. Jak cos wysylam, zawsze robie fote tuz przed pakowaniem z data na fotce. Jeszcz enigdy mi sie nie zdarzylo zeby ktos jial jakies ale do tego co kupuje ode mnie, ale jest to zawsze jakis manewr na zasadzie profilaktyki. Poznalem Tazia pierwszy raz jak bral ode mie jakies opony i bylbym mocno zdziwiony gdyby cos kombinowal. Wiec albo cos kurier pokombinowal, albo co jest bardziej proawdapodobne, kupujacy po prostu probuje jakis numer ostawic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po 1 nie rozumiem dlaczego jak ktos kupuje pewna rzecz za 2,5 kola , nie potrafi wejsc do auta i przejechac 80 km w jedna strone aby osobiscie je odebrac...

Jelenia Góra - Lublin = 559km

i zeby nie bylo, tazunio napisal ze kupującym był piter. to oczywiscie nie bylem ja :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...