Skocz do zawartości
Wasilewski Warsztat


Bmw e39 sedan Sprężyny Eibach -30mm - 25mm amory sachs fabryczne


pawel83

Rekomendowane odpowiedzi

Chciałbym się zorientować i dowiedzieć czegoś na temat sprężyn Eibach Pro Kit -30mm -20 ,25mm zastosowanymi z fabrycznymi amortyzatorami sachs , czy ktoś używa lub używał takiego zestawu , jesli tak to jak to wygląda pod względem wizualnym w sensie obniżenia i pod względem użytkowania na naszych polskich drogach... Mam zamiar kupić nowe sprężyny i nowe amory sachs , co myślicie o takim zestawie , czy warto zakładać takie obniżenie i czy będzie to wogóle widoczne... Proszę o rady...

Edytowane przez pawel83
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprężyny -25 wszystkie. jak odebrałem auto to zdecydowanie w dół poszlo. to sprawdź ceny przed kupnem. mimo zniżek ja tez mam w intercarsie przez EIBACH - oficjalny dystrybutor marki Eibach w Polsce bylo taniej i dostałem paczkę bezpośrednio z fabryki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli jednak poszła w dół , tylko zastanawiam się nad żywotnością amorów , wiem że na stronie podają że mozna je stosować z fabrycznymi amorami ale czy aby na pewno jest to dobre... Dzięki sprawdzałem już na tej stronce , u nich za komplet krzyczą 745 zł + przesyłka , a w intecarsie moge je mieć za 680 zł... Kurcze sam już nie wiem co robić czy zostać na fabrycznych sprężynach tylko nie podoba mi się bo na 18 calach wygląda jak tarpan , dlatego chciałem ja delikatnie obniżyć ale zachować fabryczne amorki...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie , jak masz o skróconym skoku to masz wszystko skonfigurowane jak trzeba , w sumie to nie powinno się chyba stosować sprężyn nawet o tak nie znacznym obniżeniu jak 30mm bo jeśli jezdzi się samemu bez pasażerów to ok , amor to wytrzyma , ale jeśli zapakujemy na pokład ze trzy osoby to autko znacznie już siądzie i wtedy amor będzie dobijał do konca co spowoduje jego zniszczenie... Nie chcę wydać kupe kasy na amory sachsa i nowe sprężyny żeby zaraz się pokonczyły amorki... Może jednak kupić oryginalne amory i zostać przy tych sprężynach co są i uzbierać kase na przykład na jakiś firmowy gwint , tylko na tym znowu będzie bardzo twardo... Trudny temat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rok temu montowałem znajomemu taki zestawik sprężyn eibacha w 530d na standardowe amorki nic sie nie dzieje prowadzi się dużo lepiej nie są za twarde dobrane w sam raz , dobre są jak założysz koło 18tke auto nie wygląda jak traktor i szczelina jest w sam raz międy kołem a błotnikiem

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

No i stało się , eibach pro - kit 30mm /20-25mm zamontowany na autko :) bo już nie mogłem znieść tego widoku kozy :) przód siadł dużo niżej jakieś 40mm od serii natomiast tył nie wiele może jakiś 10mm

Co do montażu do fabrycznych amortyzatorów to przód niestety leży na odbojach no ale zobaczymy jak to wszystko bedzie się sprawować...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spoko fotki z przed mam :) jutro cyknę jak to wygląda teraz i wrzucę :) wygląda mega!!! :) no i prowadzi się o wiele lepiej bez porównania do standardowych sprężyn tak wygląda na serii :) a jutro Eibach :)

Edytowane przez pawel83
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widze, ze przed Kitem musiało byc wysoko, skoro po wsadzeniu kita z eibacha nie jest super, tzn. super nisko :) Ale to moje zdanie :) Może Ty do takiej wysokosci dążyłeś, więc tobie sie podoba. Ja bym dał niżej albo wsadził 18'' (bo te to 17"?)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też myślałem nad gwintem właśnie z racji regulacji ale po przeczytaniu różnych opinii na temat gwintu zdecydowałem się na sprężyny :) ale może Tobie akurat bedzie pasował gwint więc kupuj i zakładaj a pózniej wklej fotki jak to wygląda :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tez czytałem opinie, ale im więcej czytasz, tym większy metlik w głowie pytanie_bmw Na FK daja 2 lata gwarancji bez limitu kilometrow. Ludzie jeżdzą na MTS-ach, TA-Tesco i nie narzekają :) Ale na przykład Forestowi cos tam ostatnio padło w gwincie (chyba amory), ataniego gwintu nie miał.

Mam nadzieję ze w lipcu Dyziu będzie miał okazje go zamontowac 8) A foty to obowiazkowo bedą :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no dokładnie tak jak mówisz im więcej się człowiek naczyta tym bardziej nie wie co wybrac , co do gwintów które wymieniłeś to podobno działają one najlepiej gdy auto jest zglebione na maxa w dół a jeśli podniesiesz go do ok połowy to robi się strasznie twardo ale to tylko opinie które przeczytałem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...