Skocz do zawartości
Wasilewski Warsztat


Castrol Edge 5w40 lipa!!!


tomek325e46

Rekomendowane odpowiedzi

Czesc wszystkim, chcialbym opowiedziec o tym ze bardzo znana i renomowana marka Castrol chyba sie troche popsula. Wiec tak mieszkam aktualnie w anglii i mam tutaj tez brata w grudniu prosil mnie bym pomogl mu wymienic olej w jego Caddy 1.9 TDi (wiem ze vw na forum BMW to tak nie bardzo ale to chodzi o olej ktory lejemy do naszych aut), wymienilem no i przyszedl czas na wyjazd do polski on swoim vanem z zona a ja swoja 330Ci:lol: po polsce pojezdzil wszystko bylo wporzadku az do momentu powrotu gdy byl na obwodnicy londynu mowil ze zaczelo cos stukac w silniku to ja na nastepny dzien wzielem sie za rozbieranie ''VW-na'' i rezultaty dosc smutne zatarla sie jedna szklanka w glowicy i rysy na kazdym cylindrze a auto nie bylo przecierz palowane ani nic bo to jego do pracy musi miec czym jezdzic, wiec wniosek przyszedl mi na mysl ze olej byl kiczowaty. Castrol kiedys bardzo dobra marka ale ostatnio na jakims forum slyszalem ze sie popsula troche a teraz nawet mam to przed oczami ze kupa a nie olej. NIE POLECAM!!!

Ps. ja zawsze do swoich aut lalem mobil 1 i nawet szklanki rano sie nie zatlukly

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fakt sporo osób narzeka na Castrola teraz, przed Bmką miałem inne auta i lałem zawsze Castrola RS 0W30 i śmigało mi się za***iście, po 15tys. przy wymianie oliwa czysta szkoda było wymieniać, no ale pewnie właściwości już nie miała. Teraz już wszystko schodzi na psy:bag:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżdżę na tym oleju cały czas i nie zauważyłem żadnych niepokojących objawów. Nie wiem może po prostu nie słyszałem dobrej pracy. I tak jestem przed wymianą więc polećcie jaki zalać. Myślicie, że producent zalecałby jazdę na takim szicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie ojej marketowy nie może być dobrym olejem , a to ze zalany teoretycznie sprawuje się dobrze to tylko mit. BMW ma silniki które fabrycznie maja zwiększoną moc i stosowanie takiego oleju nie jest wskazane. Oczywiście można do każdego silnika zalać każdy olej jednak żywotność podzespołów spada znacznie. Tak samo można lać przepalony olej i silnik będzie na nim jakiś czas pracował, ale to chyba nie na tym nam zależy.

Mobil1 0w50 lub 5w40 to minimum co można zalać do BMW lecz polecam zalanie tych co koledzy podają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak samo można lać przepalony olej i silnik będzie na nim jakiś czas pracował, ale to chyba nie na tym nam zależy.

heh ja tak kiedys zrobilem jak wymienialem silnik v8 w mercedesie bo nie mialem oleju a niemoglem sie doczekac odpalenia to ciach za beczke ze zlewkami a tam doslownie wszystko bylo nawet liscie z drzew ale to poza tematem i dluga historia. No ale ja zawsze lalem tego mobila nawet do tego pieprzonego Caddy tez poszedl juz mobil, aaaaale skoro mowicie o valvoline to czas sie na to przezucic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...