Skocz do zawartości
Wasilewski Warsztat


CHIP Bmw e38 730d


Mały Polkowice

Rekomendowane odpowiedzi

skrzynia jest inna niż w e39 i e46... i znosi sporo więcej.... możesz zrobić nawet 600nm ale żeby był gładko moment poprowodzony .... a kuniów to ile wyjdzie to możesz zrobić... ale jeśli chcesz robić jak się należy to zaczął bym od modyfikacji wydechu... a we38 jest co robić:) , wywalenie katów i wolny wydech oraz turbo z e60 i intercooler większy i wtedy program... koszta wszystkiego to jakieś 4tyś - 5 ale warto!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak skrzynia w e38 to konstrukcja sprawdzonej i dobrej firmy ZF ... np w e39 lub e46 z tym samym silnikiem szły skrzynie GM i były nieco bardziej podatne na uszkodzenia.... powiem tak ja miałem wywalony cały wydech w e39 i chodziło to za***iście i jakiś tam program miałem:) więc jak zrobisz sam program np w ECU Project to chłopaki się znają i zrobią co trzeba...i myśle że jakieś 225 i 480nm zrobisz jeśli kondycja motoru pozwala...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz jeszcze zrobić tam gdzie ja czyli u kolegi M-ka tylko rzadko tu bywa. On współpracuje z TC Performance WWW.TC-PERFORMANCE.EU

Ja mogę polecić bo póki co wszystko śmiga aż miło i jak będę updatował swój soft na śmoc to też u nich

Pozdo

Kontakt do M-ki /Filipa/ znajdziesz na tej stronie

Łoli

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cześć dzisiaj zabrałem się za demontaż katalizatora ale okazało się że już buł ktoś szybszy i do wydłubał została sama puszka więc teraz tylko zostanie zmiana programu tylko muszę kogoś znaleźć za jakieś nie duże pieniądze....a przy okazji była wymiana oleju ale to w innym temacie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie szukaj za tanie peniądze... tylko jedź do sprawdzonego który zazwyczaj mało nie weźmie i miej święty spokój że po 2 miesiącach wtryski nie padną ( 3tyś) oraz że tłoki nie stopią się............

więc lepiej poczekaj i odłóż grosz na program :) pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No Dyziu dobrze prawi ale.....

Zgadaj się z Filipem co ci namiary podałem /możesz się na mnie powołać/. Robią chłopaki dobrą robotę i nic się nie dzieje / ja juz troszkę na wirusie jeżdżę i jest miodzio / A kwota za chipa myślę że zamknie się w połowie ceny np w ECU /

Jak masz pytania to zadzwoń do mnie / nr tel na priv/

Oli

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witaj kolego olog mam pytanie co do wirusa do e39 m57 manual 193km czy ten Filip ma hamownie i gdzie on to robi bo bede 20 we Wrocku i mialem podjechac do ecu project zapytac sie jakie koszta a jak bys dal namiar na Filipa to bym zadzwonił sie dowiedziec a miałbym kilka pytan do ciebie to dał bys numer tel.

Edytowane przez Hary33
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witaj kolego olog mam pytanie co do wirusa do e39 m57 manual 193km czy ten Filip ma hamownie i gdzie on to robi bo bede 20 we Wrocku i mialem podjechac do ecu project zapytac sie jakie koszta a jak bys dal namiar na Filipa to bym zadzwonił sie dowiedziec a miałbym kilka pytan do ciebie to dał bys numer tel.

Siema Hary,

namiary na Filipa są na stronie którą podałem na pierwszej stronie ale wyślę ci je na priv wraz z moim nr tel.

Co do hamowni to FIlip miał hamownię drogową jak mi robił wirusa więc myślę że się da zhamować.

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...

Cześć koledzy wczoraj byłem u kolesia w Lubinie który zrobił mi nową mapę do silnika ,Oczywiście bez hamowni ale efekt jest niesamowity samochód idzie jak rakieta nie ma doła przyśpiesza kontrola potrafi się zapalić nawet na 3 biegu. rozpędza się do 220k/h bez problemu....Zobaczymy co będzie dalej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć koledzy wczoraj byłem u kolesia w Lubinie który zrobił mi nową mapę do silnika ,Oczywiście bez hamowni ale efekt jest niesamowity samochód idzie jak rakieta nie ma doła przyśpiesza kontrola potrafi się zapalić nawet na 3 biegu. rozpędza się do 220k/h bez problemu....Zobaczymy co będzie dalej.

Wypalone tłoki, zatarta turbina... Koniecznie daj znać co było dalej :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

slrzynia w 730d jest dość mocna

a;e zrobienie programu bez hamowni to porażka...

oszczędziłeś teraz 500zł ale jak bedzie trzeba silniknaprawić to bedziesz płakał jak 5yś trza bedzie wybulić!!!

i potem taki pacjent mówi że beemki są do dupy itd jak mu się rozsypie coś a zrobił to ze swojej winy poniekąd ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kiedyś to samo robiłem w e38 725tds i latała jak wściekła zobaczymy koleś zajmuje się tym na co dzień dał gwarancje .nie będę jej katował cały czasz tylko do wyprzedzania i w trasie JEST DUŻO LEPIEJ.Oczywiście przed zmianą mapy jeździłem z nim i patrzył w jakim stanie jest skrzynia i silnik Firma nazywa się Autodiag Lubin .

Edytowane przez Mały Polkowice
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...