Skocz do zawartości
Wasilewski Warsztat


bmw e91 318d rośnie poziom oleju


Rafałs

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Was

Mam pytanie, a mianowicie dwa tygodnie temu byłem w ASO zrobić wymianę oleju, dzisiaj rano sprawdzam stan i rośnie mi poziom oleju... Od wymiany zrobiłem około 1000 km i patrząc po bagnecie olej wzrósł o jakieś 3-4 mm...

Czym to może być spowodowane ? gdzieś słyszałem, że filtr cząstek stałych może być zapchany... ( jak wywołać jego oczyszczenie ? ), dodam jeszcze ze tankowałem ostatnio tego lepszego diesla BP ultimate - nie wiem czy to mogło mieć jakiś wpływ...

Jakieś sygestie co robić ?

ps. dzięki za pomoc !! uklon_bmw

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

auto stało tam gdzie zawsze - w garzażu , więc pomiar powinien być wiarygodny ... dodatkowo nie wyswietlają mi się żadne informacje na temat stanu silkika wszystko jest OK :biggrin:

Powiedzcie mi proszę jakie warunki powinno mieć auto żeby wywołac czuszczenie filtra ? (jaka prędkość i na jakim dystansie, jakie obroty silnika, itp... ) i czy mam zrobic jakąs procedyrę czy robi się to automatycznie po zapewnieniu tych własnie warunków ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Procedurę najlepiej wywołać z poziomu komputera diagnostycznego, wcześniej sprawdzając czy filtr faktycznie jest zapchany. Problemem u Ciebie jest to że najprawdopodobniej za każdym razem kiedy ta procedura się uruchamia ty albo jedziesz spokojnie albo zaraz gasisz auto. Jesli chcesz podjedź do nas, sprawdzimy o co chodzi a jeśli będzie trzeba to filtr się wypali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...
nie... olej jest jasny - nie miesza się z płynem chłodniczym, uszczelka jest cała ... raczej DPF robi całe zamieszanie :(

Olej nie powinien być jasny. W dizlu praktycznie zaraz po wymianie robi się czarny. Sprawdź rano przed odpaleniem czy na bagnecie nie masz białego osadu. Sprawdz też czy pod korkiem wlewu oleju czy nie osadza Ci się biała maź.

Mi kiedyś przybywało oleju i okazało się, że winna była akurat pęknieta głowica. Płyn przedostawał się do oleju.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...