Skocz do zawartości
Wasilewski Warsztat


Woda zbiera się pod nogami kierowcy


Majki

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Przekopałem forum, i niewiele znalazłem na ten temat. Rozchodzi się o e36 coupe.

Ostatnio zauważyłem że po deszczu zbiera mi się woda pod nogami kierowcy. Jest to ewidentnie deszczówka bo dzieje się tak tylko po deszczu. To leci raczej z góry ponieważ jest mokro nawet jak auto nigdzie nie jeździło. Wymieniłem ostatnio plastikowe podszybie przy wycieraczkach, bo w poprzednim guma uszczelniająca już się sypała i myślałem, że być może to jest powodem. Dodatkowo pod spodem przetkałem zawalony kanał odpływowy po stronie pasażera (po stronie kierowcy nie udało mi się namierzyć być może przez mechanizm wycieraczek bo jest tam bardzo mało miejsca). W każdym bądź razie niewiele to dało. Dodam, że pod nogami pasażera jest sucho. Skąd może cieknąć ta woda? Drzwi kierowcy ostatnio rozbebeszyłem z powodu zacinającej się elektrycznej szyby i nic niepokojącego tam nie widziałem. Może poza tym, że kompletnie nie ma tam tej pianki wygłuszającej, ale to chyba nie ma wpływu w tym przypadku? Pomocy :)

p.s. zapomniałem dodać, że woda zawsze zaczyna się zbierać pod pedałami.

Edytowane przez Majki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja rada, kilka wiader wody i polewaj kolejno poszczególne elementy samochodu, lub jakaś dymownica do środka i będziesz miał 100% pewnosć gdzie cieknie.

Poza marginesem warto sprawdzić całą przednia szybę, a zwłaszcza wszystkie jej obwody. Górna uszczelka lubi puszczać wodę do środka, może słupkiem leci na dół ( zdejmij te słupki przy przedniej szybie i obmacaj czy jest tam wilgoć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W e46 winowajcą są właśnie drzwi, odkleja się ta pianka pod obiciami, sprawdź to jeszcze raz, zwłaszcza, że tam grzebałeś.

Natomiast doświadczenie z innego samochodu (Cinquecento) mam takie, że woda leciała spod szyby przedniej i było dokładnie tak jak mówisz, pod pedałami - nie ta marka, ale może to będzie trop.

A najszybciej to tak jak kolega mówi, lejesz po całym samochodzie partiami i sam zobaczysz gdzie wlatuje :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję Panowie za odzew w temacie uklon_bmw Dzisiejsza pogoda pomogła zdiagnozować część problemu. Osłona słupka mokra, więc ją zdemontowałem (przy okazji wyłamując jeden element mocowania shit :sad:). Udało mi się zaobserwować, że woda kapie z podsufitki i jest ona mokra jakieś 2-3cm wyżej niż kończy się słupek. W jaki sposób i czym najlepiej przetkać odpływ wody w słupku? Są w nim dwa lub trzy otwory, więc tam pchać jakiegoś miękkiego druta? Zdjąłem gumę wokół drzwi, ale nic tam nie zaobserwowałem, jest sucho. Jutro odkręcę podsufitkę i rzucę okiem co tam się dzieje.

Woda leci po słupku pod tablicę rozdzielczą a potem zbiera się na osłonie pod kierownicą i kapie na dywanik. Co ciekawe wody na dywaniku (jest gumowy) nie było zbyt wiele więc nie jest to podstawowa przyczyna powodzi w BMW. Pod dywanikiem wykładzina pływa. Więc jest jeszcze drugie poważniejsze miejsce usterki. Będzie trzeba zdjąć wykładzinę i zajrzeć co tam się dzieje podczas deszczu. Pytanie tylko jak demontować wykładzinę? Nigdy tego nie robiłem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam tak samo, tylko kiedyś testem z polewaniem wodą auta padło na uszczelkę górna szyby czołowej. Teraz deszczyk sobie pada i auto mi powoli się zatapia, kurde w sobotę zabrałem sie za ta uszczelkę ale nie skończyłem i powódź na dywaniku. Otwórz szyber i polej wody z butelki jak nie schodzi przez dziurkę odpływu to linka hamulcowa do roweru z ładnie zgrzana końcówka (nówka!!! aby żaden drut nie odstawał) i wepchaj w otwór. Jest jeszcze jedna opcja, węzyk odpływu się rozpiął.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Przetkaj odpływy od szyberdachu i problem zniknie. Masz tam takie rurki, które należy dobrze wyczyścić. Dwie z przodu i dwie z tyłu, czy łącznie cztery. Są najczęściej zawalone jakimiś liśćmi, woda nie ma gdzie odpłynąć i cieknie po podsufitce i słupku, aż na podłogę. W twoim przypadku zatkana jest najprawdopodobniej przednia lewa rurka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...