Skocz do zawartości
Wasilewski Warsztat


Renowacja skorzanych foteli E39


Rekomendowane odpowiedzi

Jak powyzej w temacie opisze artykuł poniżej

Wiec zacznijmy, pierw kupilem fotele od Rumuna z Rumuni oczywiscie z zamiana wymiany ich zamiast mojich w skorze co sie okazalo jeden fotel byl malowany z bezowego na kremowy dodatkowo maty (zlaczki mat nie pasuja do mojego ) wiec stwierdzielem ze bede malowal moje kupilem 2 specyfiki do pomalowania + szpachle

Leather Repair Filler Compound. For leather restoration, cracks, burns & holes, | eBay

CREAM Leather Colourant for repairs & restorations. / Pigment Stain Dye | eBay

Scuff Resistant Leather Finish. Extremely hard wearing. Ideal for repairs | eBay

Oczywiscie popelnilem blad taktyczny i zamiast bezowego kupilem kremowy :D

po wymontowaniu siedzen zabralem sie za umycie ich, przetarlem rozpuszczalnikiem wysuszylem i zaczolem nakladac szpachle

[ATTACH=CONFIG]29211[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]29212[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]29213[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]29214[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]29215[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]29210[/ATTACH]

wiec jak na zdjeciach po czyszczeniu farba az sie zaczela wycierac podejrzewam ze nie bylo tam lakieru pozatym tez byly juz wczesniej malowane

po 2 warstwach wygladaly tak

[ATTACH=CONFIG]29216[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]29217[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]29218[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]29219[/ATTACH]

3 warstwa + troche lakieru

[ATTACH=CONFIG]29221[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]29222[/ATTACH]

po lakierze

[ATTACH=CONFIG]29220[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]29223[/ATTACH]

na gotowo z kremem

[ATTACH=CONFIG]29224[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]29225[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]29226[/ATTACH]

moze i efekt jest ale nie jestm do konca zadowolony ze wzgledu na male zacieki nakladalem farbe przez sprezarke i profesjonalny pistolet do malowania devil biss farba jest wodna i gdy bylo w miare zimno to splywala i robila zacieki

wien na przyszlosc polecam podgrzac skore oplalarka nie wiem co do suszarek tylko z oplalarka ostrosznie by nie uszkodzic farby i nakladac na ciepla skore farbe w malych ilosciach, jesli chodzi o fotele z tylu pewnie keidys sie za nie zabiore i wrzuce to na forum mam nadizeje ze podobala sie lekrura, nie jestem zadnym profesjonaliska co maluje skory, mi na pierwszy raz powiedzmy ze jest do zaakceptowania. moze nastepnym razem po nabraniu wiekszej praktyki wyjdzie lepiej :D pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po lakierze i tu opcja :D masz

MAT

POLMAT

POLYSK

tak zostaja wzgledem tego jaki lakier nalozysz wiec tak sie swieca jak te ostatnie zdjecia tylko ostatnie jeszcze maja krem na sobie ale to i tak nie przeszkadza w tym lakier zapobiega podobno scieraniu sie farby zobaczymy co z tebo bedzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak wspomnialem wyzej praktycznie je przemalowalem tzn juz ktos je wczesniej malowal mysle ze na 2 fotele z zagowkami zeszlo mi z 700 ml farby wiec w za duzo :D by taki efekt uzyskac jak bys robil tylko zaprawki mysle ze by to kosztowalo o wiele mniej :D pozdrawiam jak bys mial jakies pytania pisz smialo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...