Skocz do zawartości
Wasilewski Warsztat


E36 Compact problem z pompą paliwa


piotras120682

Rekomendowane odpowiedzi

Tak jak w temacie mam problem z pompa paliwa w E36 Compact 1.8 Ti i mam takie pytanie do forumowiczów czy pompa paliwa powinna się włączać jak przekręci się stacyjkę czy powinna działać w momencie przekręcenia stacyjki na rozruch?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W mojej E36 pompka zaczyna pracować dopiero po przekręceniu na rozruch a co może być przyczyna za pompka tak późno zaczyna pompować? Czy przyczyna może być instalacja LPG?

Edytowane przez piotras120682
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego przerabialem pompe paliwa i podawanie przez nią paliwa przez cały tydzien po tym jak mechanik ja niby wymienil za co wziąl hajs a pompe zostawil stara...

Po straconym tygodniu doszedłem wkoncu do pompy ale mniejsza z tym.

W e36 bynajmniej w r6 na boschu wyglada to tak,ze po włączeniu zaplonu powinna uruchomic sie pompa, na 1-3 sekund, ona poprostu dobija cisnienie paliwa do listwy. Jezeli nie zakrecisz rozrusznikiem a jedynie wyciagniesz kluczyk ze stacyjki i znow wlaczysz zaplon to pompa sie juz nie wlaczy. Załączy sie dopiero podczs krecenia rozrusznikiem. DME tak steruje pompą. U mnie jest tak,ze jesli pompa dobije paliwa i sie wylaczy to juz wiecej nie bedzie dobijac dopuki nie uruchomisz rozrusznika. Jezeli minie jakis dluzszy czas, 10-20 minut i znow wlaczysz zaplon to znow moze pompa dobic. Dodam jeszcze, ze jesli juz dobije a ty zakrecisz rozrusznikiem i czy odpalisz czy nie to po kolejnym przekreceniu bedzie cisza,dopiero gdy rozrusznik ruszy załączy sie pompa. Moze tez byc tak,ze bedzie pracowac razem z rozrusznikiem i kiedy przestaniesz nim krecic a zaplon pozostanie wlaczony to pompa tez bedzie pracowac jeszcze jakis krotki czas. Mam nadzieje,ze nie zakrecilem tego az tak bardzo

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem pojawił się jakieś 3 tygodnie temu Długo kreci za nim odpali dodam ze to jest 1.8 Ti E36 Ja na co dzień jeżdżę E36 Coupe 2.0 Vanos i odpala od strzała a Ti kreci około 7 sekund i dopiero odpala nie wiem czy to ważne ale na lpg Ti odpala tez od strzała tylko problem pojawił się benzynie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie nie pomyślałem o filtrze paliwa Dzięki Dudek:) Fakt tylko na Benzynie tak dziwnie odpala i długo kreci. Dziś założyłem nowa pompę i jest troszkę lepiej ale jeszcze nie tak jak powinno być. Jutro sprawdzę filtr paliwa i dam znać czy coś się poprawiłobmw_1bmw_1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich Forumowiczów kłopot z Compactem rozwiązany przyczyną był nie drożny filtr paliwa i nadpęknięty wężyk paliwa za filtrem od strony silnikabmw_1bmw_1

Dziękuje wszystkim za rady i pomocuklon_bmwuklon_bmwuklon_bmw

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy pomocy:) Znów problem z Compactem problem jest taki ze na benzynie chodzi bardzo kulawo to znaczy szarpie,dławi się itp. Na Lpg chodzi idealnie ni ma falowania obrotów i dobrze się wkręca a na benzynie lipa dusi się i dławi i jak obroty rosną do 3000 to tak jak by miała przy 3000 tys. odcinke dodam ze odłączyłem sondę i bez zmian ciągle pracuje kulawo, odłączyłem czujnik położenia przepustnicy i to samo i tak samo kulawo chodzi po odłączeniu przepływki. Dodam ze nowy filtr paliwa,powietrza nowa pompa paliwa i nowe świece. Koledzy co się stało ze tak się zachowuje? Pomóżcie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...