Skocz do zawartości
Wasilewski Warsztat


klimatronik e36 nabity, szczelny a nie chłodzi...


Darozzzz

Rekomendowane odpowiedzi


Panowie i Panie. Byłem dziś na nabiciu klimy w moje E36 QP (mam klimę z przyciskami). Gość sprawdził, odgrzybił itp. nabił.... po włączeniu "śnieżynki" na klimatroniku obroty lekko zafalują, lecz z nawiewów leci ciepłe powietrze.... Gość się uśmiechnął i powiedział że do wymiany jest sprężarka, ponieważ się nie załącza... Układ mam szczelny.....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To, że sprężarka się nie załącza nie koniecznie oznaczaj jej "zgon". Sprawdź po stronie elektrycznej, bezpieczniki, przekaźniki i termostat. jeżeli na sprężarkę dochodzi 12V, ta wciąż nie kręci to wtedy jest jej wina. Jednak musisz wiedzieć, że po włączeniu "śnieżynki" 12V nie będzie ciągle na sprężarce, gdyż ta pracuje cyklicznie i 12V jest na niej raz na jakiś czas. Tu masz pracę sprężarki:

[video=youtube;um2psdAzC5I]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To, że sprężarka się nie załącza nie koniecznie oznaczaj jej "zgon". Sprawdź po stronie elektrycznej, bezpieczniki, przekaźniki i termostat. jeżeli na sprężarkę dochodzi 12V, ta wciąż nie kręci to wtedy jest jej wina. Jednak musisz wiedzieć, że po włączeniu "śnieżynki" 12V nie będzie ciągle na sprężarce, gdyż ta pracuje cyklicznie i 12V jest na niej raz na jakiś czas. Tu masz pracę sprężarki:

[video=youtube;um2psdAzC5I]

Kolego filmik pokazuje tylko załaczanie i wyłaczanie sprężarki bo jeśli będzie upał +30 celcjuszy to sprężarka również może się wcale nie wyłaczać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze jedno pytanie, kolega rozebrał ostatnio compacta 1.6 w którym była klima. Jeśli spasuje i będzie działać to może sprzedać mi sprężarkę za 50zł. Pytanie: kompresor z 1.6 podejdzie do 2.0?? jeśli wymiana kompletnej sprężarki nie pomoże i klima dalej nie będzie działać - mam mu oddać sprężarkę;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego filmik pokazuje tylko załaczanie i wyłaczanie sprężarki bo jeśli będzie upał +30 celcjuszy to sprężarka również może się wcale nie wyłaczać

Może być. Jak ustawisz temperaturę na min. to też rzadko będzie się wyłączać.

Mam jeszcze jedno pytanie, kolega rozebrał ostatnio compacta 1.6 w którym była klima. Jeśli spasuje i będzie działać to może sprzedać mi sprężarkę za 50zł. Pytanie: kompresor z 1.6 podejdzie do 2.0?? jeśli wymiana kompletnej sprężarki nie pomoże i klima dalej nie będzie działać - mam mu oddać sprężarkę

Zamiast od razu rozszczelniać ukłąd lepiej sprawdź na "krótko" jak kol Domel radził. Jeśli elektromagnes nie zadziała to wymieniaj, 50 zł do niezła cena.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...