Skocz do zawartości
Wasilewski Warsztat


E36 Coupe 2.0 Vanos Automat cieknący Dyfer


piotras120682

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich Forumowiczów mam taki problem dziś rano zauważyłem ze mam dość duży wyciek z dyfra i moje pytanie z czego mogło zacząć lecieć czy z pól osi czy z czegoś jeszcze? Drugie pytanie czy do uszczelnienia dyfra trzeba go wyciągać razem z wózkiem czy jest możliwość zrobienia ewentualnej naprawy na aucie? A wiec wyciek jest z prawej pól osi co tam trzeba wymienić żeby zlikwidować wyciek i jak się do tego zabrać?

Edytowane przez piotras120682
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyfer wyciąga się bez wózka. Nie ma sensu go robić na aucie bo wyjęcie nie trwa długo. Co do uszczelnienia, jeśli puścił sam simering to nie ma problemu, natomiast jeśli wyciek spowodował nadmierny luz łożyska w dyfrze to bedzie więcej zabawy.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wiec wyciek jest z prawej pól osi co tam trzeba wymienić żeby zlikwidować wyciek i jak się do tego zabrać? I mam jeszcze takie pytanie czy podejdzie dyfer od E36 1.8 IS M44 do do mojej E36 2.0 Automat?

Edytowane przez piotras120682
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak się do tego zabrać?

Dzisiaj wymieniałem łożyska w dyfrze i zrobiłem parę fotek. Najprościej zrobić to tak:

1. podważyć flanszę po przekątnej, bardzo łatwo wychodzi.

2. wymienić simering.

Jeśli chcesz ułatwić to odkręcasz kołnierz ten na 6 śrub i zabierasz go razem z bieżnią łożyska na stół. Wtedy przebicie simera to już bajka bo można go wybić od tyłu. Będziesz jednak potrzebował o-ring który uszczelnia kołnierz-dyfer. Aha, ja miałem spuszczony olej bo wyciągałem dyfer.

[ATTACH=CONFIG]30123[/ATTACH] [ATTACH=CONFIG]30124[/ATTACH] [ATTACH=CONFIG]30125[/ATTACH] [ATTACH=CONFIG]30126[/ATTACH] [ATTACH=CONFIG]30127[/ATTACH] [ATTACH=CONFIG]30128[/ATTACH]

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...