Skocz do zawartości
Wasilewski Warsztat


problem z szyberdachem


micki

Rekomendowane odpowiedzi

micki wyjmij silniczek chyba na trzech śrubach jest montowany o ile pamiętam zdejmiesz go razem z plastikowym kołem zębatym podejrzewam że ząbki się skończyły

podepne się pod temat, ale u mnie po naciśnięciu nawet silniczka nie słychać tak wiec może trzeba go po prostu wymienić, albo ktoś jakąs tajemnice zna która pomoże ?

tutaj zacznij po naciśnięciu przycisku od sprawdzenia czy dochodzi napięcie na silnik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może przekaźnik przy silniczku nie ma dobrej masy,uchwyt który go trzyma nieraz się nadłamuje i nie styka.Jeśli silniczek jest spalony to powinno być słychać przekaźnik który ''cyka'' przy naciśnięciu.Z czasem może się też rozregulować zębatka silniczka,jeśli ''tyrka'' a nie przesuwa to trzeba wziąść imbus i klucz płaski i lekko ją dokręcić,wyregulować.Ważne jak się go dokręca to nie przesunąć szyberdachu bo ci się rozreguluje.A jeśli nawet to wystarczy zamknąć szyber tak jak powinnien być,następnie odkręcić silniczek,ustawić punkt zerowy i przykręcić z powrotem.Powodzenia

Oczywiście tak jest w e30,ale może zasada działania jest podobna w e36 bmw_2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
slyszalem,ze w e36 czesto przeciekają szyberdachy

moim zdaniem bzdura no chyba że masz dziury w dachu ja w sedanie mam nie domknięty z jednej strony bo ramię jest uszkodzone i ani kropla mi nie wpada przy największych deszczach podobnie ma brat w e38 cała tajemnica polega na wyczyszczeniu kanałów odpływowych w słupkach i sprawdzeniu tych wężyków czy nie pospadały lub nie popękały po to to jest a szyber wcale nie musi być szczelny i woda nie ma prawa się dostać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...